eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Ronaldo dostal jméno po známém americkém prezidentovi

📁 Časopis, Časopis - archiv, Homepage, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔21.3.2016

hattrick_dueben2016_nahled

UPOUTÁVKA – Po Lionelu Messim přichází v nové rubrice magazínu HATTRICK „Cesta na vrchol“ na řadu jeho věčný rival z Realu Madrid, o půldruhého roku starší, dnes už jedenatřicetiletý Portugalec Cristiano Ronaldo (narozen 5. února 1985 ve Funchalu na ostrově Madeira).

Trojnásobný držitel Zlatého míče (2008, 2013 a 2014), s nímž si při jeho začátcích ve Sportingu Lisabon zahrál i dnešní asistent Viktorie Plzeň Pavel Horváth. Ten vzpomínal mj. i na to, jak se šikovnému útočníkovi spoluhráči zprvu posmívali kvůli Ronaldově ostrovnímu portugalskému nářečí z Madeiry. Brzy je ale mladičký Cristiano umlčel svým velikým fotbalovým uměním.

Cristiano pochází z velmi chudé rodiny. Narodil se 5. února 1985 ve Funchalu, stotisícovém městečku na jihu portugalského ostrova Madeira.

Prvorozené dítě Marie Dolores dos Santos Aveirové a Josého Dinise Aveira dostalo jméno Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro. Dalšími dětmi byl chlapec Hugo a děvčata Elma a Katia. Druhé jméno Ronaldo je v Portugalsku celkem nezvyklé.

Chlapec byl tak pojmenován podle amerického prezidenta Ronalda Reagana, který byl oblíbeným hercem jeho otce.

Do míče začal Cristiano kopat již ve třech letech. Jeho prvním týmem byl amatérský Andorinha, kde se jeho otec staral o dresy a dříve dokonce chytal. Tehdy bylo Cristianovi osm let. Nejprve hrál obránce, ale později se dostal na svůj oblíbený post v ofenzivě.

O tom, jak to bylo s Cristianem Ronaldem dál a jak strmě stoupal na samotný fotbalový vrchol, se dočtete v nové rubrice CESTA NA VRCHOL v novém čísle magazínu HATTRICK, které vyšlo ve čtvrtek 10. března 2016!

Hattrick_duben2016_titulni

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace