eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Ronaldo: Ať jdou všichni do háje | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Ronaldo: Ať jdou všichni do háje

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Fanoušci, Homepage, Hráči, Reprezentace, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔11.10.2016

hattrick_listopad2016_nahled

UPOUTÁVKA – Na tabuli svítí sedmička. Za postranní čarou se již natřásá nedočkavý náhradník v bílém. Je to Lucas Vázquez, připravený zvýraznit vedení nad Las Palmas. Ano, dochází k nemyslitelnému. Z placu nejde nikdo jiný než Cristiano Ronaldo. Úřadující držitel Zlatého míče, čerstvý vítěz EURO 2016 ve Francie a ještě čerstvější držitel titulu „Nejlepší fotbalista Evropy“. Hvězdnému Portugalci se rozhodnutí trenéra Zinedina Zidana pranic nelíbí, na francouzského elegána se sotva podívá, v ústech polyká hořkou slinu. Prý procedí cestou na lavičku i pěknou sprosťárnu. Tak moc jej nedobrovolné střídání bolí.

Celá situace působí lehce absurdně, hlavně s ohledem na to, kterak se Ronaldo dušoval, že se bude šetřit. Vždyť už není nejmladší a postupně zkrátka přichází doba, kdy přestane dohrávat zápasy, bude začínat na lavičce a nakonec se s fotbalem rozloučí. Jenže podle sebevědomého fotbalisty tahle chvíle přijde až za deset let. Nechal se totiž slyšet, že dres Realu Madrid chce oblékat až do jednačtyřiceti. Zní to jako utopie, podle španělského listu El País dokonce jako lež. Vždyť ani božský Alfredo Di Stefáno nehrál za Bílý Balet tak dlouho. Nedošel sám, k nelibosti věrných fanoušků „pusinek“, včetně dnes mimořádně uznávaného spisovatele Javiera Maríase, byl odejit. Kariéru uzavřel v barcelonském Espanyolu.

Nikdo v Realu nevydrží do 41 let

„Nikdo v Madridu nekončí v jedenačtyřiceti letech. Dříve vás pryč pošle klub, pokud to neudělá sám fotbal,“ píše Manuel Jabois v El País. I Ronaldovi musí být jasné, že se jeho kariéra nejspíše uzavře dříve. Ale to by nebyl on, nezastavitelný perfekcionista, který se stále touží zlepšovat, aby neřekl odvážnou, byť spíše žertem myšlenou větu.

Nutno dodat, že pokud by někdo ze současných fotbalistů mohl marný boj s časem svádět opravdu dlouho, tak právě on. Rodák z Madeiry, syn Sportingu Lisabon. „Nejlepší hráči se na nejvyšší úrovni drží pět šest let. Cristiano to zvládá přes deset let. To z něj dělá výjimečného muže. On má neuvěřitelnou vášeň pro fotbal,“ tvrdí o něm jeho starý známý Alex Ferguson.

CR7 o sebe pečuje tak, že svým tělem může směle konkurovat mnohým modelům (ostatně jim občas bere práci). Cvičí, regeneruje, obojí naplno. I díky tomu se mu vyhýbají vážná zranění. I díky tomu uslyšel po momentu, který mu vehnal do očí slzy, konejšivý verdikt.

Osm týdnů stáhl na polovic

Když se Cristiano ve finále EURO 2016 chytil za nohu a plačky mířil na nosítkách ze hřiště, fotbalový svět dostal strach. Jak dlouho neuvidíme brilantní kousky možná sebestředného, ale fenomenálního střelce? Spekulovalo se o několika měsících, optimistické odhady hovořily o osmitýdenní pauze. Záleželo, zda vnitřní postranní vaz v levém koleni bude jen natažený, či natržený.

Platila první varianta a Ronaldo se prakticky okamžitě pustil do rehabilitace. Inhaloval stoprocentní kyslík, aby se zranění rychleji hojilo. A osm týdnů (počítáno od prvního soutěžního zápasu, tedy finále evropského Superpoháru proti Seville) stáhl na polovinu. CR7 se měl vrátit v půlce října, jenže on už 10. září 2016 vyběhl na trávník proti Osasuně.

CELÝ OBSÁHLÝ ČLÁNEK O CHOVÁNÍ A ČINECH CRISTIANA RONALDA PO JEHO ZRANĚNÍ VE FINÁLE EURO 2016 SI PŘEČTETE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 6. ŘÍJNA 2016.

hattrick_listopad2016_titulka

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace