eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Robin van Persie: Hvězda, která (teď) nezáří

📁 Časopis, Časopis - archiv, Homepage, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔14.10.2015

Titul_listopad (1)

UPOUTÁVKA – Je nejlepším reprezentačním střelcem bronzového týmu z loňského roku, ale na největším fotbalovém svátku roku příštího bude chybět. I to je pád velké nizozemské hvězdy Robina van Persieho, jehož příběh mládí mapuje nové vydání magazínu Hattrick v pravidelné rubrice „Jak se zrodila hvězda“.

Ostatně poslední výkyvy oranjes kopírují i kariéru tohoto střelce, který v létě přestoupil z Manchesteru United do Fenerbahce Istanbul. Ovšem i v zemi půlměsíce nehrává a spíše vysedává na lavičce… V úterý v Amsterdamu hrál a ukázal obě své tváře: napřed si dal vlastní gól, ale pak prostřelil i Čecha a snížil na konečných 2:3.

Robin vyrůstal v Rotterdamu, rodiče se brzo rozvedli a nad mladým van Persiem převzala vládu ulice. Poflakoval se v chudinských čtvrtích města, školu měl „v paži“ ale naštěstí pro něj zakotvil v klubu Excelsior a v jeho akademii. „Tento kluk má v sobě velkou budoucnost,“ všimli si trenéři.

A van Persieho kariéra nabrala zcela jiný rozměr. Napřed přesídlil v rámci města do slavnějšího Feynoordu, pak přes kanál La Manche do Londýna, kde se stal modlou fanoušků Arsenalu. Ti pak sice pálili jeho dresy při přestupu na Old Trafford, ale u Kanonýrů zanechal výraznou stopu.

„Proslavil“ se i dalšími nefotbalovými eskapádami. Byl dokonce pár dní ve vězení. Získal i ocenění v Premier League, prostě se stal hvězdou této soutěže.

Podrobněji si o zrodu této velké postavy světového fotbalu přečtete v novém vydání magazínu Hattrick, který je právě v prodeji.

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace