eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Revoluce ve středních Čechách. Naštvané kluby odmítají hrát pod hlavičkou FAČR, zvažují založení vlastní soutěže!

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔7.5.2019

Naštvané kluby odmítají hrát pod hlavičkou FAČR. (ilustrační foto)

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY – Tahle myšlenka se už několikrát objevila v minulých letech, v těchto květnových dnech roku 2019 však nabývá reálnější podoby. „Některé kluby v nižších soutěžích od okresních přeborů po krajské přebory, zejména ve středních Čechách, už toho mají dost. Nechtějí nastupovat k nedůvěryhodným zápasům, které řídí rozhodčí, jimž po minulých zkušenostech nedůvěřují. Touží hrát fotbal pro radost a v duchu fair play, nechtějí, aby jim potěšení z něj někdo pravidelně kazil,“ řekl serveru efotbal.cz Lukáš Říha, předseda spolku Čistý fotbal, který se už několik let výrazně snaží bojovat o čistotu českého nejpopulárnějšího sportu.

„Proto nyní ve středních Čechách probíhají jednání o eventuálním založení nové fotbalové soutěže, nezávislé na Fotbalové asociace ČR (FAČR),“ prozradil Lukáš Říha.

Těch klubů může být podle Říhy až do třiceti. „I kdyby jich ale mělo být nakonec jen deset, chtěli bychom do toho jít. Situace ve středních Čechách je někdy až neúnosná. Ovšem volají nám kluby i z jiných částí Česka, že klidně budou jezdit k zápasům přes celou zemi, hlavně ať si ale zahrají férová utkání,“ dodává Říha.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: fifa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace