eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Review sezony Manchesteru City: Další neúspěch a vyhozené peníze

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔26.5.2016
Review sezony Manchesteru City: Další neúspěch a vyhozené peníze

sterlingraheem_uefa.com

Manuel Pellegrini ukončil své tříleté působení na lavičce Manchesteru United. V poslední sezoně vyhrál s týmem jen ligový pohár, což je vzhledem k očekávání a mohutnému letnímu posilování zklamání. Už druhé za sebou. Není tedy divu, že od nové sezony šejkové vsadili na vysokou kartu jménem Josep Guardiola.

Po loňském druhém místu a dalším ztroskotání v Lize mistrů musel zákonitě přijít úspěch. Pellegrinimu bylo poskytnuto dostatek finančních prostředků na nákupy nelevných a kvalitních posil. Ofenzivu přišli posílit Kevin De Bruyne (Wolfsburg) a Raheem Sterling (Liverpool), defenzivu pak mel vyztužit Nicolas Otamendi (Valencia). Jen tito tři hráči dohromady stáli vysoko přes 100 mil. liber, a to ještě nepočítáme také transfery Fabiana Delpha (Aston Villa) či talentu Patricka Robertse (Fulham).

Pellegrini tak měl jednoduchý úkol. Navrátit na Etihad Stadium zpět ligový titul a hlavně prorazit v Lize mistrů. Tam se semifinále může brát jako solidní výsledek, v lize to ale bylo mnohem horší a konečné čtvrté místo uhájené zuby nehty před městským rivalem United se rozhodně nedá brát jako dostačující. Na obranu chilského kouče však třeba podotknout, že prakticky po celou sezonu rojící se spekulace ohledně angažování Guardioly, na celkové harmonii v týmu rozhodně nepřidají.

Champions: Roma vs Bayern Munchen

Co všechno přinese Guardiola?

Od fanoušků, přes hráče až po samotné experty a nezaujaté příznivce Premier League. Ti všichni jsou bezesporu na novou práci španělského trenéra moc zvědaví. Guardiola bude pod velkým drobnohledem a rozhodně nebude mít na růžích ustláno jako v Bayernu Mnichov, kde po Juppu Heynckesovi převzal dokonale promazaný stroj. S neomezenými finančními prostředky sice může rychle postavit kádr podle svého výběru, než si ale vše sedne, může to nějakou dobu trvat.

Herní filosofii tiki-taka se hráči, kteří v ní nevyrůstají tak jako v Barceloně, nenaučí ze dne na den. Navíc anglické prostředí je velmi specifické a Guardiola se tomu bude muset v mnoha ohledech přizpůsobit. Jisté však je, že do ligy vnese tolik potřebný svěží vítr a bude hodně zajímavé sledovat, jak se na Ostrovech prosadí, a jestli začne také dominovat v Lize mistrů, což je u anglických klubů v posledních letech poněkud utopický scénář.

Verdikt – 7/10

Ve své poslední sezoně se sice Pellegrini rozloučil s trofejí pro vítěze Capital One Cupu, to je ale slabá náplast na výbuch v lize. Evropské tažení se dá považovat za uspokojivé, přesto v tak ambiciózním celku se jednoduše čeká velká trofej. A to se nestalo, takže sezona nemůže být považována za nikterak úspěšnou. Obzvlášť podíváme-li se, kdo že to vlastně Premier League v tomto bláznivém ročníku vyhrál…

Co se povedlo

  • jeden z objevů sezony: nigerijský útočník Kelechi Iheanacho
  • semifinále Ligy mistrů
  • triumf v ligovém poháru

Co se nepovedlo

  • čtvrté místo v Premier League
  • drahý a (zatím) nepovedený nákup Raheema Sterlinga
  • oznámení o angažování Guardioly před vyvrcholením sezony

(foto: uefa.com, isifa.com/SIPA)

-aka-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace