eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

RETRO: Šoumen Higuita pobavil diváky škorpioním zákrokem. Zopakuje to někdo?

📁 Reprezentace, TOP Články, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔8.9.2013
RETRO: Šoumen Higuita pobavil diváky škorpioním zákrokem. Zopakuje to někdo?

Bývalý kolumbijský brankář René Higuita byl známý během své kariéry svou výbornou kopací technikou a dokonce vstřelil i několik branek z trestních kopů, ale také uměl výborně chytat a bavit diváky, což potvrdil i v roce 1995 v zápase s Anglií.

Rodák z Medellínu odchytal za kolumbijskou reprezentaci mezi léty 1987 a 1999 celkem 68 utkání a vstřelil v nich tři branky, ale nejvíce se zapsal do podvědomí diváků na celém světě tzv. škorpioním zákrokem, který předvedl v roce 1995 proti Anglii.

Na proslulém stadionu ve Wembley na začátku září 1995 diváci nakonec neviděli ani jednu branku, a tak se rozhodl Higuita pobavit fanoušky alespoň jiným způsobem, který však vstoupil do dějin chytání a na světě si pravděpodobně nezískal dalšího následovníka.

Ještě před třemi lety stále aktivního gólmana prověřil takovou pomalou ránou z dálky Jamie Redknapp, a tak Higuita využil situace a jeho jeho pokus zastavil do té doby nevídaným způsobem. Kolumbijský kouč Gómez měl v tu dobu pravděpodobně mdloby před očima, protože dlouhovlasý brankář byl známý také svými zkraty, ale tentokrát to zvládl na jedničku a vysloužil si zasloužený potlesk obecenstva.

-Michal Hrabal-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace