eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Reprezentovat budu jen Bosnu, říká Mustedanagič! Rozehraje se v Dukle nový Džeko?

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, ePojisteni.cz liga, Fanoušci, Homepage, Hráči, Rozhovory, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔15.3.2017

hattrick_duben2017_nahled

duklapraha_logo85x85UPOUTÁVKA – V české lize se možná pomalu obrušuje další bosenský diamant. Do Česka přišel ve třinácti letech a jeho první zastávka byla na Spartě, kde ale kvůli regulím FIFA mohl následující čtyři roky jen trénovat a hrát přátelské zápasy. „Ve Spartě jsem ještě takhle talentovaného zahraničního hráče nezažil,“ hlásal David Holoubek, který ho pak tři roky připravoval na to, aby už v osmnácti debutoval v lize. Od zimy je mládežnický reprezentant Bosny na hostování v Dukle, které v minulém kole proti Jablonci zajistil 3 body jediným gólem utkání a svým prvním v lize.

Do Prahy jste se z Bosny přestěhoval ve třinácti letech, vzpomínáte si, jaké to bylo nikoho tu neznat, neumět jazyk a začít chodit do školy a hrát za Spartu?

No, nebylo to úplně jednoduché. Stěhovali jsme se sem sami s tátou a máma přišla s bráchou kvůli práci až později. Zezačátku jsem si zvykal hodně těžce, ale šlo to. Ve škole jsem se pomalu učil česky a na tréninku jsem vždycky musel stát na konci řady a koukat se, jak to dělají kluci a co se po mně vlastně chce.

Proč jste se rozhodli odejít z Bosny?

Kvůli životní úrovni. V Bosně je to dost složité, život tam není takový, jako by měl být. Takže jsme šli za lepším životem, kvůli rodině, ale samozřejmě i kvůli fotbalu.

Takže táta už tou dobou vnímal, že jste dobrý fotbalista a věřil, že v Česku získáte lepší podmínky pro růst a jednou třeba budete schopný fotbalem uživit rodinu?

To vnímal, ale šli jsme sem hlavně za lepším životem a za tím, abych se zlepšoval ve fotbale. Podmínky pro mládežnický fotbal jsou v Bosně velmi špatné, co se týče zázemí a vlastně všeho. Kluby tam mají jen jedno hřiště, na kterém trénují i hrají zápasy, Sparta jich má osm. Ale o tom, že bych fotbalem měl hlavně vydělávat, jsme se vůbec nebavili. Nehraju ho pro peníze, hraju ho, protože ho miluju.

Po příchodu do Sparty jste kvůli snaze FIFA bránit přestupům dětí nemohl celé čtyři roky hrát soutěžní zápasy, bylo to hodně náročné na psychiku?

Strašně. Snášel jsem to velice špatně, ale všichni mi neustále opakovali, že musím být trpělivý. Pořád jsem trénoval, hrál v přípravě, na turnajích a v přátelských utkáních, ale když došlo na mistráky, tak jsem prostě nemohl. To bylo vážně hodně nepříjemné, ale naštěstí jsem pořád z kluků cítil, že jsem součástí týmu, a že přijde den, kdy nastoupím i v mistráku.

V dorostu jste po registraci odehrál jen jednu sezonu a hned zamířil do A-týmu, což je hodně velký skok. Jak si na dospělý fotbal zvykáte?

Snažím se. Je mnohem rychlejší a hlavně atmosféra na stadionu se nedá vůbec srovnávat. Největší rozdíl je ale asi v taktické přípravě, protože v dospělém fotbale vás jedna taktická chyba může stát celý zápas. To v tom dorosteneckém vůbec není.

CELÝ ROZHOVOR SE ZINEDINEM MUSTEDANAGIČEM SI PŘEČTĚTE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 9. BŘEZNA 2017.

hattrick_duben2017_titulnistrana

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

SPECIÁL K MS PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace