eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Reprezentant Pilař znovu začne trénovat s Plzní. Vedení Viktorie se cítí být poškozené

📁 Zahraniční fotbal 🕔28.11.2011

Václav Pilař se v úterý znovu zapojí do tréninku s prvním týmem Plzně, kterému chyběl v nedělním duelu v Příbrami.

Třiadvacetiletý reprezentant se v pátek dohodl na přestupu do bundesligového Wolfsburgu, čímž popudil vedení plzeňského klubu, kde je na ročním hostování z Hradce Králové. Plzeňští se cítí být poškozeni tím, že hráčův manažer Jiří Stejskal o transferu do Wolfsburgu vyjednával bez jejich vědomí

„Klub, ve kterém má hráč platné hostování do konce této sezony, by měl být přizván k jednotlivým jednáním s cílem najít vhodné řešení především z hlediska fotbalové budoucnosti Václava Pilaře,“ uvedl v tiskové zprávě generální manažer plzeňského klubu Adolf Šádek. Plzeňané také vyvrátili, že by Pilař byl vyřazen z ligového kádru.

Vedení sportovního úseku Viktorie se prý rozhodlo pouze hráče nenominovat k nedělnímu utkání v Příbrami. „Vlivem množství spekulací v médiích a především permanentnímu tlaku hráčského agenta na Václava Pilaře panovala odůvodněná pochybnost o jeho absolutní koncentraci a psychické připravenosti k samotnému zápasu.“ Představitelé plzeňského klubu dál tvrdí, že oficiálně nic neví o tom, že by se Pilař už Wolfsburgu skutečně upsal, jak říká Pilařův agent Stejskal. Pilař je v Plzni na hostování od začátku sezony a západočeský klub s Hradcem Králové uzavřel opci s předkupním právem na pozdější získání talentovaného hráče, kterého by pak sama mohla dobře zpeněžit.

Pokud Pilař opravdu už smlouvu ve Wolfsburgu podepsal, jsou šance Plzně mizivé. Protože Pilař v jejím týmu pouze hostoval, na peníze si přijde mateřský Hradec. Ten ale prý Plzni nabídl polovinu asi ze čtyřiceti milionů korun, které údajně do Wolfsburgu inkasuje. Pilař má v Hradci podepsanou smlouvu do června 2013, s Wolfsburgem prý uzavřel kontrakt s platností od 1. ledna 2012.

Stejskal tvrdí, že Plzeň dopředu neměla dojednanou opci právě se samotným Pilařem, který tak nyní podle něj mohl podepsat smlouvu ve Wolfsburgu. Stejskal vzápětí uvedl, že když se Plzeňané o dohodě Pilaře s německým celkem dozvěděli, hráče schválně nevzali na zápas v Příbrami. „Přestože hráčův agent zveřejnil v médiích zavádějící a nepravdivé informace, v žádném případě nehodlá vést klub FC Viktoria Plzeň s ním ani dalšími zúčastněnými stranami mediální přestřelku,“ poznamenal Šádek.

Vedení Plzně, které Pilař svými výkony pomohl k postupu do Ligy mistrů, se prý minulý pátek se svými protějšky z Hradce Králové snažilo otevřít další kolo jednání týkající se Pilařovy budoucnosti. Oba kluby se podle Západočechů dohodly na tom, že budou při dalších jednáních postupovat společně, ale agent Stejskal podle Plzeňanů jednal na vlastní pěst a pátečního setkání se nezúčastnil.

„Současné kroky agenta hráče vnímáme jako snahu dostat oba kluby pod tlak a umožnit mu postupovat mimo rámec dohod a smluvních ujednání. Velmi nás mrzí, že nemá zájem se osobně setkat za účasti majitelů obou klubů a dohodnout se na všestranně přijatelné variantě,“ uvedl majitel plzeňského klubu Tomáš Paclík.

V rozporu s vyjádřením Plzeňanů je dnešní prohlášení hradeckého klubu, který prý nechal Pilařovi absolutní volnost při rozhodování o jeho další budoucnosti. „Představenstvo klubu na svém pátečním zasedání přijalo usnesení dát plně mandát Václavu Pilařovi, aby se sám rozhodl, v kterém klubu chce nadále působit,“ stojí na internetových stránkách hradeckého klubu. „Pokud se Pilař rozhodne pro variantu Viktoria Plzeň, vstupuje v platnost smlouva s Plzní. Pokud se rozhodne pro jiný klub, budeme jednat s jiným klubem,“ doplnil generální ředitel Hradce Richard Jukl.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace