eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Reprezentant Michael Lüftner exkluzivně: Všichni si uvědomují důležitost tohoto srazu!

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Evropské poháry, Fanoušci, Het liga, Homepage, Hráči, Kvalifikace MS 2018, ME do 21 let 2017, Reprezentace, Rozhovory, Rozhovory Jana Hlocha, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔1.9.2017

Michael Lüftner zaznamenal proti Itálii svůj životní gól!

EXKLUZIVNÍ ROZHOVORJeho kariéra stoupá rapidně vzhůru! Ještě loni na podzim oblékal dres Teplic, následně po půlroce v pražské Slavii oslavil mistrovský titul a za 1,5 milionu eur jej vykoupila dánská Kodaň! Blýskl se na nedávném ME do 21 let v Polsku, teď dostal premiérovou pozvánku do reprezentačního A-týmu pro zápasy s Německem a Severním Irskem. Řeč je o třiadvacetiletém obránci Michaelovi Lüftnerovi, který v rozhovoru pro HATTRICK.cz a eFotbal.cz mluvil mimo jiné o vzájemném měření sil se Zlínem v základní skupině Evropské ligy.

Jaká nálada panuje na současném reprezentačním srazu před náročným dvojzápasem s Německem a Severním Irskem? Pohoda, nebo spíše nervozita?

Je tu cítit taková ta zdravá nervozita. Na každém je vidět, že si chce proti tak skvělým hráčům, jako jsou Němci, zahrát. Ale zároveň si všichni uvědomují důležitost tohoto srazu. Hlavní je, aby Česko mělo šanci na postup i po tomto dvojutkání.

Co nároďák čeká od příštích dvou kvalifikačních zápasů? Německo při současné formě bude těžké potrápit. Šest výher ze šesti zápasů, k tomu skóre 27:1…

Německo je právem nejlepší na světě. Má hráče, kteří působí v těch nejlepších klubech světa. Proti takovým plejerům je sen si zahrát.

A co Severní Irsko? I když hrajeme venku, měli bychom bodovat naplno, jinak se naděje na MS 2018 v Rusku rapidně sníží.

Tohle utkání je velice důležité. V Severním Irsku musíme bezpodmínečně vyhrát. Pokud se tak stane, tak budeme mít velkou šanci dostat se do baráže.

Věříte, že vaše šance na hřišti přijde právě už proti Německu či Severnímu Irsku, nebo na ni nespěcháte a v klidu na ni počkáte?

Já se budu snažit na tréninku dokazovat, že mám na to hrát. Ale ať už mě trenér vybere nebo ne, je to jeho rozhodnutí. Nicméně budu rád za jakoukoliv šanci.

Jaké vzpomínky vám zůstanou po nedávném mistrovství Evropy do 21 let v Polsku? Postup nevyšel, poslední zápas s Dánskem nedopadl podle představ.

Mistrovství Evropy nebylo úplně podařené. Sice už je úspěchem jenom to, že jsme se na turnaj probojovali, ale náš cíl byl postup ze skupiny. To nám bohužel nevyšlo.

Kdy poprvé nastoupí za reprezentační A-tým?

Zato váš gól proti Itálii, to bylo něco! Máte jej pořád v paměti? Připomene vám jej občas někdo?

Tento gól si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Byl to nádherný okamžik mé kariéry.

Reprezentační dres oblékáte pravidelně už od roku 2009 v tehdejší kategorii do 16 let. Jaké další zážitky vám národní mužstvo ještě přineslo?

Hodně se nám dařilo v kategorii U17, tehdy jsme došli až na mistrovství světa.

Jak jste si užil titul s pražskou Slavií? Přece jen jste do Edenu přišel teprve v zimě, na druhou stranu jste po celé jaro patřil ke klíčovým hráčům.

Zisk titulu se Slavií byl zatím největší úspěch mé kariéry. Vyhráli jsme zaslouženě, bylo to prostě skvělé!

V Kodani jste se ihned zařadil mezi stabilní členy základní jedenáctky, což určitě musí těšit. Upřímně, čekal jste to vůbec?

Jsem za to nesmírně rád. Odehrál jsem zatím vlastně úplně všechno. A jestli je to překvapení? Jak se to vezme. Věděl jsem, jak o mě trenér stojí.

Nemrzí vás trochu, že si s Kodaní letos nezahrajete Ligu mistrů? Postup přes ázerbájdžánský Karabach byl více než reálný, chyběl jediný gól.

To mě mrzí hodně a ještě asi dlouho mrzet bude. Ve dvojzápase s Karabachem jsme byli lepší, ale bohužel rozhodlo pravidlo o venkovních gólech.

Češi v čele s Lüftnerem vyhráli na ME do 21 let pouze s Itálií.

Zůstáváte s někým v kontaktu z Teplic nebo ze Slavie? Fandil jste sešívaným v boji o Champions League proti Borisovu a Nikósii?

V kontaktu jsem s hodně lidmi, a to jak z Teplic, tak i ze Slavie. Slavii jsem postup do Ligy mistrů strašně přál. Co si budeme povídat, měla přijatelného soupeře, stejně jako Kodaň. Ale bohužel to nevyšlo, což mě mrzí.

Na Teplice, kde jste fotbalově vyrůstal a dostal jste poprvé šanci v první lize, asi zůstanou jen ty nejlepší vzpomínky, že?

Určitě. Teplice mi daly šanci zahrát si ligu, vychovaly mě. Takže ano, na Teplice budu vzpomínat jenom v dobrém.

Co říkáte na to, že v Evropské lize narazíte na Zlín? Těšíte se na českého soupeře? A jaké jsou šance Kodaně na postup?

Přál jsem si buď Slavii, nebo Zlín, abych si mohl zahrát doma. Kodaň bude určitě s Lokomotivem Moskva favoritem skupiny.

Sledujete i jiné zahraniční soutěže typu Premier League nebo La Ligy? Kterou byste si nejraději vyzkoušel? A co váš fotbalový vzor, existuje nějaký?

Hodně sleduji Serii A a Bundesligu. Vzorem je pro mě Sergio Ramos.

Obránci FC Kodaň a české reprezentace Michaelovi Lüftnerovi děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů ve fotbalovém i osobním životě.

-Jan Hloch-

(zdroj fotek: facebook.com/narodak, uefa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace