eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Reprezentační bomba jara: kdo si brousí zuby na Baileyho?

📁 Aktuálně, Blog Jana Hrabálka, Blogy, Evropské poháry, Homepage, Hráči, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔19.2.2018

Bailey a jeho radost v dresu Leverkusenu.

BUNDESGÓLY JANA HRABÁLKA – Tenhle chlapec jde pořádně na dračku. Vezměte si seznam špičkových a bohatých klubů Evropy, především Anglie, a nespletete se. Leon Bailey, dvacetiletý jamajský zázrak, t. č. ve službách Bayeru Leverkusen, a kamarád Usaina Bolta je na roztrhání. Boj o jeho služby nyní ale nabírá i další vyšší rozměr.

Je to rozměr diplomatický, který se nemusí řídit termíny přestupových oken, ale jen a jen paragrafy. Jde totiž o získání občanství. Na vysvětlenou: Bailey se narodil v Kingstonu na Jamajce, jako mladík odešel do Evropy. Za svoji zemi odehrál pouze jeden reprezentační zápas a to ještě v týmu do 23 let. Z „právního“ hlediska je jakýmsi volným hráčem co se týče startu v národních dresech jiných zemí.

Ale v kterých?

Bailey, enormně rychlé levé křídlo, které zvládne stovku na hranici deseti vteřin, se za podzim v Leverkusenu vyprofiloval v tuze žádané zboží.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: bundesliga.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo magazínu HATTRICK v prodeji od čtvrtka

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace