eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Rekordní přestup sparťanské hvězdy Stanciua? Hotová telenovela!

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Evropské poháry, Fanoušci, Het liga, Homepage, Hráči, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔22.2.2018

Stane se Stanciu ve Spartě hvězdou?

UPOUTÁVKA – Zapomeňte na Václava Kadlece (za 73 milionů korun) i na Izraelce Tal Ben Chaima (za 76 milionů korun), pražská Sparta v zimě opět vytvořila nový přestupní rekord. Podle důvěrných informací HATTRICKU (a jak potvrzují i belgická média) za 4,5 milionů eur, tedy za částku asi 117 milionů korun (pokud počítáme 26 korun za euro), přestoupil koncem ledna 2018 na Letnou z bruselského Anderlechtu čtyřiadvacetiletý rumunský fotbalový záložník jménem Nicolae Stanciu. „Byla to manažerská přestupová telefonovela,“ trefně s hlubokým oddechnutím konstatoval přední český hráčský agent Pavel Zíka, který na transferu spolu se svými syny Davidem a Filipem spolupracoval.

Hned v prvním jarním ligovém utkání proti Slovanu Liberec (2:0) se Stanciu skvěle předvedl. Už po pěti minutách pohotovou ranou otevřel skóre a pak dlouho sparťanskou hru režíroval. Když se po přestávce Nicolae postupem času vytratil, vytratila se i Sparta. Přesto při svém střídání před koncem zápasu sklidil zasloužený potlesk zaplněných letenských tribun.

CO ŘEKL STANCIU RUMUNŮM?

O peníze nejde

Nicolae, proč jste si vybral nakonec český klub?

Pro mě je důležité, že jsem přestoupil do Sparty. Mám tady větší šanci hrát. Zájem měly kluby v Turecku a jeden z Německa, ale Sparta mě chtěla nejvíc.

A proč jste chtěl z belgického klubu pryč? V Belgii se dost divili, že chcete z Anderlechtu odejít, že odcházíte do české ligy.

Je to moje volba, sám jsem požádal o uvolnění a jsem rád, že to vyšlo. Řekl jsem, že chci jít tam, kde budu hrát. Slyšel jsem, že dělám krok zpátky, ale já to tak nevidím. Málokdo ví, jak se fotbalista cítí, když nehraje. Mohl jsem v Belgii zůstat a brát pěkné peníze, ale takový nejsem. Chci hrát a mít šanci reprezentovat.

I na podzim roku 2017, kdy jste byl v Anderlechtu jen náhradníkem, jste za rumunské národní mužstvo nastupoval. Ovšem reprezentační trenér Cosmin Contra vám jasně naznačil, že pokud chcete reprezentovat, musíte pravidelně hrát v klubu. Myslíte, že ve Spartě jeho přání splníte?

Jsem přesvědčený o tom, že reprezentační kouč s mojí volbou souhlasí. Řekl mi, abych se snažil najít tým, v kterém budu vytížený.

Podle svých slov jste toužil po změně tak hodně, že jste přistoupil i na nižší plat, než jste měl v Anderlechtu (Stanciu by měl vydělávat měsíčně 2,3 milionu korun – pozn. aut.)

Nešel jsem do Prahy, abych vydělal víc peněz. To vůbec ne, naopak. Doufám, že se ve Spartě vrátím do formy, jakou jsem měl ještě ve Steaue.

(zdroj: rumunské Radio Sport)

CELÝ OBSÁHLÝ ČLÁNEK O NICOLAEM STANCIUOVI SI PŘEČTĚTE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 8. ÚNORA 2018!

-red-

(zdroj fotky: sparta.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace