eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Řekli si mladíci o šanci, nebo bude český fotbal i letos sázet na zkušenost

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, Hráči, Tomáš Benda, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔10.1.2018

V zápase Sparty s Táborskem zářili talenti Vozihnoj a Drchal.

KOMENTÁŘ TOMÁŠE BENDY – Úterní utkání pražské Sparty s Táborskem, kterým oba týmy vstoupily do nového roku, přineslo jedno, vlastně dvě příjemná překvapení. V prvním poločase se do branky Davida Bičíka dvakrát trefil teprve sedmnáctiletý Leoš Vozihnoj a po výměně stran do té samé branky dokonce třikrát osmnáctiletý sparťan Václav Drchal. Vyvstala tak znovu otázka, na kterou český fotbal v praxi již několik let nedokáže najít odpověď. Neměli by mladí fotbalisté dostávat v lize šanci mnohem dříve, než nyní dostávají?

Že šlo „jen“ o přípravu? V neděli v zápase FA Cupu mezi Nottinghamem a Arsenalem (4:2) kopal proti kanonýrům penaltu devatenáctiletý fotbalista. A o dvacet minut později dvacetiletý. Oba dali.

V tu samou chvíli zachránil ve španělské lize alespoň bod Villarrealu dvacetiletý Turek Unal, jenž už v šestnácti letech nastupoval v nejvyšší turecké soutěži (následně v belgické, holandské a nyní španělské) a v dospělém fotbale nasázel už 34 gólů.

Právě v Belgii či Holandsku hrají sedmnácti- či osmnáctiletí fotbalisté v základní sestavě prvoligových celků zcela běžně. Ajax, PSV a AZ pak nechávají své juniorky dokonce nastupovat ve druhé lize, aby jejich mladíci rychleji navázali kontakt s dospělým fotbalem. Vzhledem ke krizi, kterou aktuálně Oranjes prochází, je možná otázka, kam to vede, na místě, ale počkejme si pár (málo) let a uvidíme.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: sparta.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Plakátové číslo s kronikou právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace