eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Raheem Sterling – nejdražší Angličan! | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Raheem Sterling – nejdražší Angličan!

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Fanoušci, Homepage, Hráči, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔22.12.2016

hattrick_nahled_leden2017

UPOUTÁVKA – Je živoucím důkazem toho, že Jamajka neplodí jen prvotřídní sprintery, marihuanu a reggae. V sedmi letech ji však opustil a s matkou emigroval do Anglie, kterou již od šestnácti pravidelně reprezentuje. V devatenácti byl dokonce na Mistrovství světa v Brazílii. Raheem Sterling se stal nejdražším hráčem Manchesteru City, kam loni v létě přeběhl z Liverpoolu za necelé dvě miliardy, a třetím nejdražším v celé Premier League.

Narodil se 8. prosince 1994 v Kingsotonu, hlavním městě Jamajky a vysoké kriminality, odkud již v sedmi letech zamířil přes oceán do Londýna a v klubu Queens Park Rangers nastartoval fotbalovou kariéru.

Když v roce 2014 přebíral cenu pro nejlepšího mladého hráče Liverpoolu, místo nadšených ovací a gratulací do dalších let, se od fanoušků na Anfieldu dočkal pouhého bučení a pískání. Nedlouho předtím totiž odmítl prodloužit smlouvu, kterou tehdejší manažer Reds Brendan Rodgers označil za neuvěřitelnou. 100 tisíc liber prý mělo každý týden přitéct na účet mladého British Jamaicana, jak se říká lidem s britským občanstvím narozeným na Jamajce. „Liverpool rozhodně není klub, který by dal hráči o mnoho více, než by si zasloužil. Je velice důležité, aby mladí po něčem toužili, měli hlad, a když je přeplatíte, můžete úplně zničit jejich vývoj,“ řekl tehdy Rodgers ke smlouvě, kterou Sterling odmítl.

„Nezajímá mě PR Liverpoolu. Můj nejcennější klient novou smlouvu nepodepíše ať se děje, co se děje. Nepodepíše ani 700, 800, ani 900 tisíc liber týdně,“ hlásal Sterlingův manažer Aidy Ward zaslepen vidinou tučné provize z balíku, který se zvětšoval s tím, jak Liverpool odmítal 30 i 40 milionů liber od šejků ze City. Nakonec se kluby dohodly na 49 a Sterling se stal nejdražším Angličanem v historii.

Jamajka byla od roku 1655 do roku 1962, kdy vyhlásila svou nezávislost, korunní kolonií Velké Británie a dodnes je členem Commonwealthu. Sterling je jediným reprezentantem Anglie, který se na ostrově narodil, ale kořeny zde má například jeho bývalý spoluhráč z Liverpoolu Daniel Sturridge, úhlavní nepřítel z Evertonu Aaron Lennon či parťák z reprezentace Theo Walcott. V celé Americe má Jamajka nejvyšší počet vražd a Sterlingův otec se stal jednou z jejich obětí, když bylo Raheemovi devět a již dva roky žil v Londýně.

Chcete se dovědět více o Sterlingovi? Kupte si tištěný magazín HATTRICK, který vyšel ve čtvrtek 8. prosince 2016.

hattrick_titulnistrana_leden2017

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace