eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

QPR a další! Jak si vedou týmy, které loni sestoupily z Premier League?

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔29.11.2015

Barclays Premier League 2014/15 QPR v Southampton Loftus Road Stadium, S Africa Rd, London, United Kingdom - 7 Feb 2015Charlie Austin zatím nenasměroval Queens Park Rangers k postupu.

V loňské sezoně z nejvyšší anglické ligy sestoupily týmy QPR, Burnley a Hullu. Jak se jim zatím v druhé lize daří? Jsou na cestě zpátky vzhůru, nebo to vypadá na delší uvíznutí o patro níž?

Týmy umístěné v Premier League na posledních třech místech obdrží obrovské množství peněz i přes své umístění v tabulce. Logicky se nabízí myšlenka, že by pro ně neměl být neřešitelný problém vrátit se hned po sezoně zpět.

Tak jednoduše to naštěstí nefunguje a historie napovídá, že okamžitý návrat povede maximálně jednomu ze sestupujících mužstev. Druhá anglická liga totiž není žádná procházka růžovým sadem, ale pořádná řežba vyšperkovaná barážovým systémem přichystaným pro třetího zájemce o postup.

Překvapení v čele. Hull s Burnley na správné cestě

V letošní Championship bylo odehráno bez jedné dohrávky již osmnáct kol. Na čele trůní tak trochu překvapivě Brighton. Tým z jihoanglického přístavu ještě v dosavadním průběhu soutěže neprohrál. Směle tedy kráčí směrem do nejvyšší soutěže. Na záda mu dýchá Middlesbrough s Tomášem Kalasem v sestavě. Tento tým byl velmi blízko postupu už vloni, ale při baráži ve Wembley se musel sklonit před Norwichem.

Na třetí pozici je ambiciózní Derby. Kdysi pravidelný účastník nejvyšší soutěže. To před sezonou výrazně posílilo kádr, když přivedlo Bradleyho Johnsona, nebo Andrease Weimanna. Branku beranům střeží bývalý reprezentant Scott Carson.

Až na čtvrtém a pátém místě najdeme loňské prvoligisty Hull a Burnley.  Druzí jmenovaní mají na pátém místě šestibodový náskok na své pronásledovatele. Oba týmy jsou tak ne nejlepší cestě alespoň do baráže.

Queens Park se asi nevrátí

Třetí loňský sestupující QPR, se s nevyrovnanými výkony topí ve středu tabulky. Ani po výměně manažera zatím lepší výsledky nepřicházejí a nevypadá to tedy na okamžitý návrat mezi elitu. Za zmínku stojí ještě fakt, že na beznadějně posledním místě je přikován Bolton. Ještě nedávno také prvoligový klub. Na jeho soupisce můžeme najít i českého záložníka Filipa Twardzika. Ten ale prozatím nedostává moc příležitostí.

-Filip Harviš-

(zdroj fotky: profimedia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace