eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Pustila se Slavia do vysoké hry proti Surkisovi zbytečně? Nikoli, je to správný krok bez ohledu na výsledek

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Evropské poháry, Fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔21.8.2018

Je na místě, aby Slavia protestovala?

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY„UEFA se nerozpakuje. Rozdává pokuty, zavírá stadiony. Vzkazy, které na sociální sítě naťukal Tvrdík a ve vulgární podobě i kolega z představenstva Buzek, těžko nechá bez povšimnutí. UEFA už před víkendem smetla oficiální stížnost slávistů, v níž se psalo, jak rozhodčí v odvetném utkání 3. předkola Ligy mistrů chybovali a jak se místopředseda UEFA Grigorij Surkis (starší bratr majitele Dynama Igora Surkise) pochvalně vyjádřil na webu Dynama Kyjev: ‚Jsem spokojený s výsledkem (2:0), všechno ostatní je nepodstatné.‘ Ano, z těch slov křičí střet zájmů, jenže Slavia se do půtky s ukrajinským černokněžníkem pustila zbytečně. Musela vědět, že nemá šanci,“ napsal Jan Palička ve svém pondělním komentáři s názvem „Jak se Slavia namočila do vysoké hry“ na politické názorové stránce Mladé fronty DNES.

Pustila se Slavia do boje s kontroverzním místopředsedou UEFA Grigorijem, Surkisem spojovaným léta s korupcí opravdu zbytečně? Ano, ty tweety a protesty měly být promyšlenější a už vůbec neměly být vulgární a urážlivé, ale oficiální protest je na místě. I když každému muselo být jasné, že UEFA výsledky zápasů svých soutěží nemění. Ovšem upozornit na Surkisův střet zájmů je zcela správné.

Je pro mě nepřijatelné přemýšlet stylem: když vím, že nemám šanci, mám držet ústa a být zticha, protože si svým chováním můžu jen uškodit. Zvlášť v den 50. výročí sovětské okupace Československa.

Vím, je to zcela nesrovnatelné, tady jde jen o fotbal a maximálně o velké peníze, nikoli o život, ale i tak se musím v této souvislosti zeptat: Byly snad čin a oběť Jana Palacha, který se na protest proti směřování země po srpnu 1968 upálil, zbytečné, protože neměly šanci na změnu poměrů? Byl vznik Charty 77 zbytečný, protože také neměla v době normalizaci žádnou šanci? A tak bychom mohli pokračovat.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: slavia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace