eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Prosadí se Skalák v Brightonu? Kdo patří mezi jeho hlavní konkurenty?

📁 Aktuálně, Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔3.2.2016

Leicester City v Everton - Premier LeagueKnockaert (vlevo) ještě jako hráč Leicesteru

brightonandhove_logoOd pondělního večera máme dalšího českého zástupce v Anglii, byť tedy ne rovnou v Premier League. Ale jak říká sám Jiří Skalák, „Championship je pátá nejlepší liga na světě.“

O tomto výroku by se dalo dlouze diskutovat, to však není předmětem tohoto článku. Odchovance pražské Sparty nečeká v Brightonu nic jednoduchého. Nejenže si musí zvyknout na zcela odlišené prostředí, tempo hry i atmosféru zápasů, ale především na spoluhráče.

Na rozdíl od časů v Mladé Boleslavi mu nebude s jistotou patřit výsostné postavení v základní sestavě, naopak jej čeká konkurenční boj především s těmito třemi borci.

Anthony Knockaert, 24 let

Francouz je rovněž novou akvizicí Seagulls a zároveň také hlavním konkurentem našeho reprezentanta. Knockaert se vrátil do Anglie po půl roce stráveném v Standardu Lutych, kam zamířil z Leicesteru. V týmu aktuálního lídra Premier League nedostával příležitosti a navíc mu vypršela smlouva, belgický celek tak nemusel zaplatit ani libru.

Zde se mu dařilo, vstřelil šest branek a přidal dvě asistence. Produktivita ostatně vždy patřila k jeho přednostem, v každé sezóně, jež odehrál celou, dokázal skórovat minimálně právě šestkrát, ať už byl hráčem Leicesteru a nebo v sezóně 11/12 druholigového francouzského Guingampu.

Když se však naskytla možnost opět kopat anglickou ligu, neváhal. Brighton za něj zaplatil tři milióny liber a hned začal potvrzovat kvality. V zatím posledním kole Championshipu zaznamenal dvě gólové přihrávky při vítězství 2:1.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace