eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Prohra s Německem na našich plánech nic nemění, říká české lvíče Havel

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Hráči, ME do 21 let 2017, Reprezentace, Rozhovory, Tomáš Benda, Topstory 🕔21.6.2017
Prohra s Německem na našich plánech nic nemění, říká české lvíče Havel

Milan Havel na tréninku národního týmu.

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR – Proti Německu odehrál celý zápas a ve spolupráci s Jakubem Janktem Němce na své levé straně do ničeho nepustili. Teď dvaadvacetiletý levý bek Bohemians 1905 leží na pokoji a chystá se na Italy, o kterých právě Jankto prohlašuje, že budou ještě lepší. „Mají perfektně propracovanou defenzivu, skvělý presink a spoustu rychlých individualit s mimořádnou technikou,“ říká o svém středečním soupeři Milan Havel a ví, že ho večer nečeká vůbec nic jednoduchého.

Na turnaj jste odjížděli hodně sebevědomí a plní těch nejvyšších očekávání. Změnilo se na tom něco po zápase s Německem?

Je pravda, že ta očekávání byla před úvodním zápasem hodně vysoká. První zápas na turnaji je vždycky důležitý, a my jej bohužel nezvládli, ale ani přesto to nechceme vzdávat. Porážka od Němců na našich původních plánech vůbec nic nemění.

Jak byste ohodnotil váš týmový výkon?

Myslím, že jsme snad nemohli začít lépe. Prvních patnáct až dvacet minut jsme hráli přesně to, co jsme chtěli, a Němci byli evidentně zaskočení. Ale poté už převzali kontrolu a hlavně dali gól do šatny, který podle mě rozhodl.

Jak se vám hrálo s Jakubem Janktem na lajně?

Perfektně. Hodně mi pomáhal dozadu a strašně bojoval. Vážně musím říct, že mi to s ním sedlo. A jako kluk je taky super.

Byla to pro vás s Němci velká jízda?

Bylo to hodně náročné. Německo patří k nejlepším mančaftům na turnaji a spousta jeho hráčů pravidelně nastupuje v Bundeslize, takže se o jejich kvalitě snad nemusíme bavit. V určitých směrech to bylo určitě náročnější než zápasy v první české lize.

Teď vás čekají Italové, v čem budou silní?

Kvalitativně na tom budou podobně jako Němci, takže nás rozhodně nečeká nic jednoduchého. Je o nich známo, že mají perfektně propracovanou defenzivu, skvělý presink a spoustu rychlých individualit s mimořádnou technikou.

Havel patřil v uplynulé sezoně mezi opory Bohemians.

Co musíte změnit oproti zápasu s Němci?

Musíme trochu zlepšit týmový výkon a zkrátit hřiště. Nedat Italům ani metr zadarmo.

Musíte je porazit, a stejně to nemusí stačit. Věříte si na ně?

Chceme oživit naději na postup ze skupiny, takže jdeme vyhrát.

Ale systém turnaje je nemilosrdný, věříte pořád v postup?

Je pravda, že postupový klíč je oproti jiným šampionátům, kde většinou postupují dva týmy ze skupiny, výrazně těžší. Prohrou s Německem jsme si to samozřejmě dost zkomplikovali, ale pořád jsou před námi dva zápasy. Chceme je vyhrát a uvidíme, na co to bude stačit. Pořád věříme.

Cítíte se pod tlakem?

Necítíme. Máme tu velkou podporu. Fanoušků za námi jezdí opravdu hodně a my jim chceme udělat radost a zápasy si užít.

Viděl jste nějaký zápas Slováků?

Oba dva a musím říct, že se mi jejich výkony hodně líbily.

Kdo se vám na turnaji zatím nejvíc líbí?

To asi neumím říct. Španělsko, Anglie, Německo, Portugalsko, Itálie… to je špička evropského fotbalu a není tu žádný slabý tým.

Jak tady trávíte volný čas?

Já jsem hlavně na pokoji. Dávám přednost odpočinku, abych byl do zápasů co nejlépe připravený, ale samozřejmě občas zajdu s klukama na playstation nebo na šipky.

-Tomáš Benda-

(zdroj fotek: facebook.com/narodak, bohemians.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Soutěž magazínu Hattrick

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace