eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

PROCHÁZKA REPREZENTAČNÍM DĚNÍM: Plzeňský mladík Darida for EURO!

📁 Aktuálně, Blogy, Procházka ligovým děním, Reprezentace, TOP Články 🕔27.5.2012
PROCHÁZKA REPREZENTAČNÍM DĚNÍM: Plzeňský mladík Darida for EURO!

Trenér Michal Bílek tvrdí, že mu mladičký plzeňský středopolař Vladimír Darida (jehož oficiálně vezl na rakouské soustředění jen kvůli tomu, kdyby se Rosického zranění ukázalo vážnější) zamotal při přípravném zápase Česko – Izrael (2:1) svým výborným výkonem nominační hlavu. Proč zamotal? Vždyť je to jasné! Darida ve své formě na EURO 2012 jet musí!

A kdo má tedy na jeho úkor vypadnout? To je fuk! Teoreticky řečeno, kdokoli kromě brankářů! Všichni hráči byli v sobotu v Hartbergu horší než on!

Ale budiž, ať je to tedy Daniel Kolář, plzeňský spoluhráč, ostatně i v závěru ligu byl na hřišti méně viditelný než Darida. Vždyť to byl samotný Michal Bílek, který říkal, že číslem 2 je na místě tvůrce hry za Rosickým  Kolář, který má přednost před libereckým veteránem Štajnerem.

Tak fajn, po sobotě je Kolář z logiky věci jasnou trojkou! Darida ho převyšoval o dvě třídy. Není co řešit. A klidně bych Vladimíra Daridu  zařadil v pátek 8. června na ME ve Vratislavi proti Rusku do základní sestavy vedle Rosického. Dobří hráči si vyhoví, nepřekážejí si.

Jasně, že je to pro Michala Bílka těžké, protože Koláře vedl v Blšanech i ve Spartě, ale život je boj. Pokud vyřadí někoho jiného, bude mu to připomínáno. Pokud  i navzdory sobotnímu výkonu Daridu do třiadvacetičlenného kádru pro ME 2012 do úterka nenominuje, bude to ještě horší.

A že šlo jen o přípravu, v níž to měl Darida snadné? Jó? Tak dobře. A proč tedy Kolář a všichni ostatní hráli hůř, když to bylo proti Izraeli tak „jednoduché“?

Kdo do stoperské dvojice?

A pak je tu ještě jedna věc, s kterou asi nikdo nehne. Možná do prvního EUROprůšvihu (kéž bych se mýlil). Novináři, jak berani kladou Bílkovi otázku, kdo přijde k Sivokovi do stoperské dvojice. Kadlec, nebo Roman Hubník? A proč ne Suchý, který byl ve druhé půli zcela suverénní.

A proč se vůbec musí stavět na Sivokovi? Proč třeba nemůže stoperská dvojice nastoupit ve složení Kadlec – Hubník? Nebo Kadlec – Suchý? Díval se někdo na jaře na výkony obrany Besiktase Istanbul se Sivokem v sestavě? Třeba v jarní části Evropské ligy, který běžel i na obrazovkách ČT 4?

Já to viděl a můžu jen říci bázlivé: „Bojim, bojim“. Opakuji: Kéž bych se mýlil. Pak se velmi rád omluvím.
Jasně, každý trenér má své oblíbence, na nichž rád staví. Dělal to i Jozef Vengloš na MS 1982 ve Španělsku a pak splakal nad výdělkem.

Naopak, kdo staví na momentální formě (jako Venglošův spolupracovník a slavnější předchůdce Václav Ježek) , zpravidla vyhrává. Třeba veterán František Veselý jel na zlaté ME 1976 navzdory tomu, že se s národním týmem už dávno předtím oficiálně rozloučil. Jednoduše měl formu. Na věku a velikosti nezáleží! Darida for EURO!

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace