eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

PROCHÁZKA LIGOVÝM DĚNÍM: Straku zase vyhazovali! aneb S Gottvaldem za lepší zítřky

📁 Blogy, Gambrinus liga, Procházka ligovým děním 🕔29.11.2011
PROCHÁZKA LIGOVÝM DĚNÍM: Straku zase vyhazovali! aneb S Gottvaldem za lepší zítřky

VĚDELI JSME PRVNÍ – Po týdnu si média začala všímat toho, o čem jsme psali už minulý týden.

Totiž, že do Olomouce v ředitelské roli míří bývalý I. místopředseda ČMFS a strůjce někdejšího drnovického zázraku Jan Gottvald. A také se stalo to, co jsme rovněž avizovali, Zdeněk Psotka byl po nečekané domácí prohře s Hradcem Králové (0:2) od posledního týmu v tabulce odvolán. Jinak zase v Edenu během ubohé bezbrankové remízy Baníkem Ostrava (ten byl v pondělí bez Svěrkoše ve druhé půli poněkud trapný), mohutně odvolávali trenéra Straku.

Zatím jenom fanoušci. Ovšem když se červenobílým na hřišti nedařilo, pokřik opětovně sílel až téměř na říjnovou žižkovskou sílu. A Strakovi ochránci v hledišti na východní tribuně najednou neměli příliš síly  proti kotli na Severu protestovat a trenéra se zastávat. Kdy bude František Straka odvolán slávistickým vedením, těžko říci, nejpozději asi v červnu příštího roku. Alespoň podle slov majitele Aleše Řebíčka, která pronesl na nedávném setkání, soudě.

„Motivátor“ Straka zažil nejspíš svůj vrchol při utkáních na Slovácku (3:1) a s mistrovskou Plzní (2:1), pak přišla reprezentační pauza a po ní bída a hra na náhodu. A pouhé dva bodíky v Hradci Králové (1:1) a nyní s Baníkem (0:0). To už je lepší jednou tříbodově vyhrát a jednou odejít poražen… Straka tvrdil, že k úspěchu s Baníkem stačilo ve druhém poločase dát gól. No právě! Ten totiž jeho svěřenci jaksi dát nedokázali… V tom asi bude ta chyba?

Teď se v sobotu v Edenu proti výbornému Liberci ukáže, jestli Straka se Slavií naváže na „plzeňský“, či spíše „hradecký“ výkon.

  • Kdy už Paclík prodá svou Plzeň?

Pokud jde o střílení gólů, vedoucí Sparta už ho nedala doma na Letné tři zápasy za sebou. To tu snad nepamatují. I když proti Dukle bývá výsledek 0:0 v téhle lize velmi častý. Sparťané mohou být vděční za to, že i jejich soupeři tentokrát na rozdíl od minulého kola ztráceli. Plzeň v Příbrami (1:2) dokonce tříbodově. Je vidět, že po utkání v Lize mistrů vždycky Západočeši selžou.

Je toho na Horváthovu partu zkrátka moc. A do toho čím dál, tím nešťastnější tahy majitele Tomáše Paclíka, neúspěšného kandidáta na předsedu FAČR. Nejprve si s „kauzou Damková v čele komise rozhodčích“ popudil proti sobě skoro celou ligu, pak urazil budoucího šéfa českého fotbalu Peltu i majitele Sparty Křetínského a teď přijde „případ Pilař“, kvůli němuž musel maličký hradecký Messi místo na příbramský trávník běhat do lesa… Opravdu slon v porcelánu, z Hanáka Paclíka by i z Olomouce vyhozený Psotka musel dostat psotník. Což potom uvážlivý trenér Vrba?

A propó, Pelta už je skoro dva týdny šéfem českého fotbalu a Paclík pořád Viktorii neprodal. Sliby chyby aneb Naši furianti, ovšem v poněkud zbabělejším hávu. Jasně, byla to nadsázka. Pro bývalého učitele matematiky poněkud hloupá, někdy je lepší potichu počítat do pěti.

Takhle Spartu její poslední domácí bodové ztráty (osm z devíti bodíků) nemusí tak mrzet. Teď se zase říká, že Martin Hašek v roli letenského trenéra vydrží, i když místo GSM Jozefa Chovance přijde šéftrenér Hřebík. Holt asi nejsou lidi, Psotku právě vyhodili i z Olomouce, Lavička si klidně sedí v Austrálii a Kotal v Hradci.
I když, co dělá takový David Vavruška se svými „no names“ v Příbrami, klobouk dolů! Nechápu, proč si třeba Řebíček zadělal u fanoušků v Edenu na tušený průšvih se Strakou, když mu kousek za Prahu trénuje takový kouzelník.

Jinak mnohem lepší než to pražské (Sparta – Dukla 0:0) bylo derby severočeské Liberec – Jablonec (2:2) se zaslouženým ligovým stovkařem Lafetou. Konečný výsledek je sice asi zasloužený, ale při stíhací jízdě za Spartou vyznívá pro oba ambiciozní týmy z Jizerských hor jako ztráta. Takže se potichoučku dostává vpřed už třetí Mladá Boleslav, jež nemohla mít doma potíže se slabšími a navíc oslabenými Jihočechy z Českých Budějovic (3:1).  Exsparťan Koubek už coby kouč (v roce 2010 v Baníku Ostrava) jednou titul Sparty vážně ohrožoval, teď mu k prvnímu místu chybí devět bodů. Bude tedy hodně záležet na tom, jak příští pondělí Boleslav zvládne duel na Slovácku a jak předtím v sobotu večer dopadne možná klíčový zápas podzimu Jablonec – Sparta.

  • Je Pulpitovo odvolání platné?

Jinak Ciprovy Jihočechy asi pondělní bod Baníku Ostrava na Slavii moc nepotěšil, ale domácí ztráty Olomouce a Žižkova se Slováckem (0:1) určitě ano. Nováčkovské Viktorii nepomohl ani narychlo povolený kouč z druholigové Vlašimi Nádvorník. Ale je to divné, žižkovský majitel Luděk Vinš totiž údajně Pulpitovo odvolání schvaloval z daleké ciziny a tudíž na něm asi nebyl jeho originální  podpis. Proto Pulpitovi právníci žižkovskému kouči radili, ať jde normálně na trénink i na nedělní dopolední zápas…

Potom by fanoušky možná i zajímalo, jestli se trenér Nádvorník mezitím rozloučil s Vlašimí, nebo byl v neděli lodivodem obou profesionálních klubů. A jestli to vůbec jde.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace