eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Proč se ostře sledované finále Slavia – Jablonec uskuteční na původně tréninkovém stadionku?

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Fotbal, Het liga, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔1.5.2018

Finále domácího poháru se uskuteční v Mladé Boleslavi.

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKYFinále Poháru FAČR/MOL Cupu mezi pražskou Slavií a FK Jablonec (ve středu 9. května 2018 od 20.15 hodin, ČT Sport) se mohlo, hlavně vzhledem k početnosti slávistických fanoušků, konečně hrát před důstojnou a velkou návštěvou. Uskuteční se však na nejmenším možném ligovém stadionku, který v českých krajích existuje. V Mladé Boleslavi, kde je kapacita stejná jako ve vršovickém Ďolíčku, tedy pouhých 5000 diváků! Menší stadiony už jsou jen na Moravě a ve Slezsku, tedy v Jihlavě a v Karviné. Být šéfem sponzorské firmy MOL, hodím tohle rozhodnutí lidem, kteří o tomto nesmyslu rozhodli, na hlavu s tím, ať si to příště hrají za své peníze.

Zatímco finále Anglického poháru/FA Cupu, nejstarší fotbalové soutěže na světě, se hraje v posvátném Wembley, finále Německého poháru/DFB Pokalu na Olympijském stadionu v Berlíně, obvykle před zraky prezidenta země, a finále Francouzského poháru/Coupe de France na pařížském Stade de France, vrchol české pohárové soutěže se uskuteční na původně tréninkovém stadionku v Mladé Boleslavi, kde je podle Wikipedie místo jen pro 4688 sedících diváků včetně VIP a novinářských míst (i když oficiální kapacita se udává 5000). Dnešní Městský stadion byl totiž vybudován na tréninkovém hřišti. Asi čtyřnásobně větší Ústřední stadion, kde se mj. konaly dojezdy cyklistického Závodu míru a místní spartakiády, leží vedle.

Je tohle důstojné prostředí pro vrchol soutěže, jejíž vítěz má zaručený přímý postup do základní skupiny Evropské ligy? Ano, stadion v Mladé Boleslavi se v tuto dobu zdá být pro potřeby místního klubu vhodný a kapacitně dostatečný, ovšem je to svatostánek, kde by se měla konat slavnost českého fotbalu v podobě pohárového finále?

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: facebook.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace