eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Proč podle Hřebíka prohrála česká devatenáctka v Anglii?

📁 Aktuálně, Reprezentace 🕔29.2.2012
Proč podle Hřebíka prohrála česká devatenáctka v Anglii?

Český tým do 19 let prohrál v Londýně na stadionu Leytonu Orient v přípravném utkání se stejně starými Angličany 1:2. A jak hodnotil zápas trenér českého týmu Jaroslav Hřebík?  

„Byl to pro nás ohromně poučný zápas. Anglie má v týmu hodně hráčů, kteří už nastupují v dospělém fotbale a jsou v plném zápasovém rytmu, kdežto pro naše hráče sezona v dorostenecké lize ještě nezačala. To bylo znát především v úvodu utkání a v prvním poločase. Soupeř byl ve všech fotbalových činnostech lepší, což jsme se snažili eliminovat určitým způsobem hry,“ hodnotil zápas Jaroslav Hřebík, jenž je rovněž generálním sportovním ředitelem pražské Sparty.

Angličané neprohrávají souboje jeden na jednoho

S děním na hřišti po přestávce už byl Hřebík určitě spokojenější. „Ve druhém poločase už se nám to dařilo lépe a hra se vyrovnala. Zápas to byl extrémně rychlý, důrazný, kvalitní a náročný. Angličané neprohrávají souboje jeden na jednoho, velmi dobře drží míč, neustále se snaží o pressing v systému 4-3-3 v podobném stylu hry, jakým se snažíme hrát i my. Naši hráči se tak museli neustále vyrovnávat s hrou pod tlakem, což jim dělalo problémy v prvním poločase. Poznali ale, že mohou s dostatečnou mírou sebedůvěry a s plněním povinností a úkolů na hranici maxima obstát i proti takovému soupeři. Po všech stránkách to pro nás bylo poučné utkání,“ doplnil po porážce 1:2 Hřebík.

Mediafax

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace