eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Proč nemůže hrát Opava doma, když je v létě třicet stupňů?! Nešlo to vyhřívání udělat až na podzim?

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Pavel Procházka, TOP Články, Topstory 🕔24.7.2018

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY – Je krásné léto a stadiony se při premiéře nového ligového ročníku velmi sympaticky zaplnily. Dokonce se svými celky hojně cestovali i fanoušci hostí, na Spartu třeba přijelo z Opavy na obnovenou ligovou premiéru nováčka po třinácti letech asi 1200 natěšených slezských fanoušků. Teď v sobotu je sice od 17 hodin čeká domácí zápas se Zlínem, ovšem budou muset pro změnu cestovat do Brna. Proč? Hlavním nedostatkem opavského stadionu je chybějící vyhřívaný trávník. Ten měl být zbudován o prázdninách tak, aby Opavští mohli hrát doma už začátkem září. Jelikož v Opavě mají Městský stadion, muselo město vyhlásit výběrové řízení. A protože se do něj napoprvé nikdo nepřihlásil, radní koncem června schválili nové kolo soutěže a posunuli termín dokončení zakázky na konec října. Místo původně plánovaných čtyř podzimních duelů v Brně to tedy vypadá, že tam SFC odehraje sedm z deseti domácích zápasů podzimní sezony.

Přiznám se, že mi to připadá padlé na hlavu. Fortuna:liga, Ligová fotbalová asociace (LFA) i sponzoři bojují o každého diváka, chtějí pro prezentaci svého produktu co největší návštěvy a pak v letním období vyženou nadržené fanoušky nováčka, kteří by pravidelně stadion v Opavě zaplňovali, až do 175 kilometrů vzdáleného Brna.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

(zdroj fotek: FORTUNA LIGA / fortunaliga.cz , SPARTA / sparta.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace