eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Proč jen Eden? Zavřete to všechno! Stejně jako Strakovi a jeho rodině se už před 20 lety nadávalo Kukovi

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔8.4.2019

Tvrdík se omluvil za chování svých fanoušků. (ilustrační foto)

PONDĚLNÍ KOMENTÁŘ PAVLA PROCHÁZKY – Pětapadesát let chodím na fotbal, pětapadesát let slyším urážky nejrůznějšího zrna a teď se ve Sportu dočtu, že pražské Slavii za vulgární a urážlivé pokřiky na adresu karvinského trenéra Františka Straky a jeho rodiny v průběhu čtvrtfinále Českého poháru/MOL Cupu hrozí uzavření Edenu. Ten je jak, připomněl předseda disciplinární komise Richard Baček, v podmínce. OK, v tom případě přestaňme být hluší a zavřeme většinu fotbalových stadionu v zemi.

Píšu o tom už 35 let, volání „Jude, Jude“ (které podle nějakého policejního „znalce“ prý není závadné, tak se jim policisté ani nezabývají), „polský židi“ či naházené banány na trávník a skandování „hoďte banán opici“ směrem na afrického hráče soupeře, hajlování v hledišti i na trávníku, bučení směrem k fotbalistům tmavé pleti – nic z toho k takovému trestu dosud nevedlo. Až nyní jsou najednou všichni pohoršeni.

Tvrdík se omluvil

Proč? Jak napsali (nejen) ve Sportu, příznivci slávistů v průběhu celého pohárového utkání s Karvinou opakovali hanlivé (a často i vulgární) pokřiky na Strakovu adresu. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík se pak za chování fanoušků ve středu ráno omluvil. „Jménem klubu se omlouvám rodině Františka Straky. Stydím se. Včerejší sprosté urážky na adresu manželky a dětí nepatří nejen k jakémukoliv sportu, ale do jakékoliv společnosti,“ uvedl na Twitteru.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: slavia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace