eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Proč fandové Slavie zabránili čínské hvězdě v okupaci červenobílého dresu

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Homepage, Pavel Procházka, Synot liga, Topstory 🕔26.1.2016

dresslavie_novycinskysponzor_kolazhattrickuCo říkáte na nový dres Slavie Praha?

KOMENTÁŘ – Už jsme se nedávno zmínili o tom, že slávističtí fandové se ostře postavili proti variantě červenobílého dresu se znakem čínského majitele klubu, společnosti CEFC, tedy i s pěticípou, v podstatě komunistickou hvězdou. Nakonec tedy vyhrála druhá varianta s pouhým nápisem v čínštině.

To, co se nepodařilo komunistům od roku 1948 do roku 1989, totiž otočit tradiční slávistickou hvězdu do „rudé“ podoby, bylo v minulém týdnu na spadnutí. O velkého slávistu, publicistu Jana Rejžka se musely pokoušet mdloby. Nakonec ale zástupce čínského majitele Jaroslav Tvrdík uznal, že v internetovém hlasování slávistů bylo 77 procent proti variantě s čínskou hvězdou a raději ustoupil.

58e879e0-84e9-4397-9145-2caa78b08af2

Slávistický fanoušek Radek Kroupa mohl proto na facebook napsat: „Děkuji všem fandům, že nedopustili obrácenou čínskou hvězdu na našich dresech, pak už bych takovému týmu nefandil! Je to pro mě osobně dost zásadní věc!“

„Fotbal bez peněz dělat nejde, viz Chelsea v ruských rukou, Manchester City v rukou šejků, Real s generálním sponzorem, jímž je Národní banka z Abú Dhabí. Real navíc vypustil ze svého svatého loga křížek na korunce, také kvůli sponzorovi. Logo sponzora Arsenalu ovládla letecká společnost Emirates , napsáno arabštinou i anglicky,“ připomněl v diskusi další slávista Jiří Šimeček.

„S tímhle žít můžu, hlavně ať tam necpou tu komunistickou hvězdu,“ konstatoval uklidněný fanoušek jménem Jan Čekal.

„Stačí se podívat do Anglie (Swansea) nebo třeba do Španělska (mj. Betis Sevilla). Čínština na dresech není nic ojedinělého,“ doplnil názory slávistických příznivců Jaroslav Roubal.

„Ale jo, myslím, že ty čínské znaky jsou tam zakomponovány vcelku vkusně,“ ulevil si Petr Braček.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: koláž Hattricku, slavia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Soutěž magazínu Hattrick

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace