eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Proč byli Češi v Riu za ku*dy? Králem OH je stejně Neymar!

📁 Blogy, Homepage, Pavel Procházka, Reprezentace, Topstory 🕔25.8.2016

neymar_pijezflaskybrazilie_fifa_comNeymar dovedl Brazílii na olympijských hrách až ke zlatu.

KOMENTÁŘ – Ať se na mě tělovýchovní kolegové novináři nezlobí, ale vrcholem olympijských her v Riu byl pro mě – a jistě i pro celou Brazílii – stejně fotbal a skvělé finále Brazílie – Německo (1:1 po prodloužení, 5:4 na penalty) s božským režisérem Neymarem.

Přestože i žurnalističtí fotbaloví kolegové mají tendenci fotbal na OH shazovat, protože na nich kvůli obavám hrabivých korupčníků z FIFA o výlučnost MS mohou startovat pouze týmy do 23 let a jen tři povolení starší fotbalisté, hrály se v Brazílii většinou krásnější a hodnotnější zápasy než na nudném a taktikou svázaném EURO 2016 ve Francii.

A je jen škoda, že místo Němců nejeli do Ria Češi, kterým k tomu loni v červnu na kvalifikačním ME hráčů do 21 let v Praze – Edenu právě v duelu s Němci (1:1) chyběl kousíček.

Pří vší úctě k sympatickému judistovi Krpálkovi, kdyby ve finále OH nastoupili proti Neymarovi a spol. místo Němců fotbalisté Česka, byla by to ve světě mnohem větší pozitivní reklama než deset zlatých medailí z jiných sportů. A politici typu poslance Martina Komárka, zodpovědní za výrazné podfinancování českého sportu, by nemuseli na facebooku skuhrat nad údajným olympijským neúspěchem.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: fifa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace