eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Přivezli si hráči Plzně a Sparty z EURO 2016 infekci?

📁 Blogy, Domácí fotbal, Evropské poháry, Homepage, Pavel Skramlík, Reprezentace, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔21.8.2016

viktoriaplzen_radostprotizbrojovceduben16_fcviktoria_czHráči Plzně zatím marně vzpomínají na radost z minulé sezony.

GLOSA – Tohle je tedy nadělení na začátku nové fotbalové sezony, jejíž konec se bude poměřovat úspěchem či neúspěchem v evropských pohárech. Liga mistrů se vzdaluje. Plzeň dostala zaslouženě dvojku na půdě bulharského klubu Ludogorec Razgrad v play-off o skupinu Ligu mistrů. Doma bude mít pěknou honičku převrhnout situaci v postup.

Razgrad, téměř uměle vzniknuvší klub, vyháněný vzhůru od roku 2010 penězi podnikatele Kirila Domušjeva, totiž není žádný náhodný projekt a má kádr, který už dokázal v Lize mistrů pořádně prohnat Real Madrid a Liverpool.

Slavia dostala doma trojku v play-off o Evropskou ligu od Anderlechtu a do Belgie si může kromě potvrzení svého vyřazení z evropských pohárů jet nakoupit akorát tak místní proslulé pralinky.

pokornylukas_hra fcslovanliberec.czPokornému a spol. se v předkole Evropské ligy daří.

Snad aspoň dobře dozní osud Liberce, který vyhrál 1:0 v kyperské Larnace – bravo! – a skupina Evropské ligy asi bude. Nebo Sparty, která na půdě takřka neznámého dánského klubu Sönderjyske (v dánském rozměru je to něco mezi Jihlavou a Karvinou) uhrála po deprimujícím remízu 0:0 a doma to snad zvládne.

Co se však děje s Plzní? To není ten tým z jara. Ve 4. kole první ligy své nepřesvědčivé výkony korunoval porážkou doma se Zlínem. Ve dvou zápasech na svém hřišti získal jen jeden bod. Kádr bez převratných změn vede nový kouč Roman Pivarník a všichni cítí, že přicházejí klíčové chvíle.

Zatím vždy dokázal nějak vysvětlit, proč mužstvo nehraje dobře, ale během utkání se Zlínem a po něm působil bezradně. Běhal kolem střídačky a křičel: „Hrajte někdo!“ Vsadil na to, že udělal sedm změn v sestavě a šetřil většinu klíčových hráčů na odvetu s Razgradem.

romanpivarnik_vzapaseprotikarabachu_facebook_com_fcviktoria_czNový kouč Viktorie Plzeň Roman Pivarník má opravdu nad čím přemýšlet…

Jenže co bude dál? Zlomovým momentem bude odveta s bulharským šampionem. Po případném „nepostupu“ má Plzeň jistou účast aspoň ve skupině Evropské ligy, ale to není právě to, za co bude Roman Pivarník oslavován a co bude shledáváno za úspěch. Zatím hraje jeho mužstvo tak, jako kdyby se ještě nedostalo z kocoviny, s níž po získání titulu dohrávalo jaro, profesorsky, pomalu, půl základní sestavy se nepotkalo s formou.

Ostatně jako Sparta, která hrála v neděli večer s Jabloncem o první místo a z nudného fotbalu bolely 70 minut oči, dokud to nezlomil dvěma góly především odepisovaný Lafata. Přivezli si snad hráči Sparty a Plzně z EURO 2016 nějakou infekci?

Stačí pak další zaváhání v lize, např. hned v 5. kole se Slavií, a vedení Viktorie při svých obvyklých nárocích, položí Pivarníkovi nůž na krk. Nemá smysl malovat čerty na zeď, ale andělé nad Štruncovými sady rozhodně nezpívají. Tříbodová ztráta na Spartu po 4. kole rozhodně v plánu nebyla.

Pavel Skramlík, šéfeditor magazínu HATTRICK

(zdroj fotek: fcviktoria.cz, fcslovanliberec.cz, facebook.com/fcviktoria.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace