eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Příběh Sergia Ramose: Andaluský býk aneb Když se krása snoubí s tvrdostí

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Fanoušci, Homepage, Hráči, Idol, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔9.6.2017

Andaluský býk aneb Když se krása snoubí s tvrdostí.

UPOUTÁVKAKráčí vedle sebe. Šibal a hlídač. Dva titáni světového fotbalu. Lionel Messi a Sergio Ramos. Argentinec náhle zrychlí. Jedním dotekem kopačky zpracuje přihrávku, Španěl se marně snaží zareagovat na jeho rychlé kroky. Nezbývá jiné řešení než to tuze riskantní. Skluz. Barcelonský klenot si stihne předkopnout bílo-modrý míč Ordem a madridský kapitán už jen, nepopíratelně překonán, brnkne o Messiho nohy. Verdikt rozhodčího Hernándeze Hernándeze je nekompromisní. Tasí červenou kartu a posílá Ramose ze hřiště.

Tato scéna, hned vedle pěti gólových, patří k těm nejvýraznějším z březnového El Clásika. Pro mladší diváky patrně toho nejlepšího, jakému kdy přihlíželi, pro pamětníky další z velkých bitev mezi ladnými Katalánci a hrdými Španěly. Mezi „Culés“ a „Merengues“. Pro Ramose nebyl odchod ze hřiště daleko před devadesátou minutou nikterak novým zážitkem. Vždyť kartu v barvě krve dostal už dvaadvacetkrát. A nejednou v tom měl prsty právě Messi.

Nikoho v historii Realu Madrid nevyloučili tolikrát jako právě tetovaného obránce se čtyřkou na dresu. Jenže hrajte na jeho postu v éře, kdy „Bílý balet“ tak rád a bezhlavě útočí. A třeba se zrovna snaží, ač zbytečně riskuje ligový titul, otočit El Clásico, patrně nejslavnější klubové střetnutí, v deseti hráčích. Kouč Zinedine Zidane totiž jednoduše chtěl vyhrát za každou cenu a hrál va bank. A to se spíše nevyplatí, než zúročí. Ramosův předčasný odchod do kabin tak překvapil jen málokoho.

Dres před El Clásikem

Jeden detail ovšem na situaci z 77. minuty přesto vrhl jiné světlo. Světlo podezření z nekalého úmyslu, z úplatku. Jedenatřicetiletý Andalusan totiž daroval rozhodčímu Hernándezovi krátce před El Clásikem dres. „Podepsali se všichni, co mohli,“ stálo, krom jiného, na lístečku u bílého trikotu. Napsal ho sám Ramos. Byl to pokus o ovlivnění zápasu? Ne, to jen si madridská hvězda udělala z arbitra „spojku“. Vzácný suvenýr měl Hernández doručit do jednoho hotelu. I tak je úsměvné, že právě posel poslal Ramose z trávníku.

I další z nedávných příhod španělského reprezentanta, kapitána staronových vítězů Ligy mistrů, souvisí s dresem. A s řezníkem. Že by další ostrý zákrok a k tomu třeba roztržená uniforma? Ale kdepak, tentokrát Ramos ukázal tu stránku své osobnosti, díky níž je milován miliony fanoušků. Když uviděl před lednovým zápasem proti Realu Sociedad v ochozech stadionu Santiaga Bernabéua nápis „Sergio, si me das tu camiseta, te regalo una bandeja de lomo en manteca“ (Sergio, když mi dáš svůj dres, daruji ti jedno plato vepřové panenky v sádle), přiběhl k hrazení, přeskočil ho a svlékl madridský trikot.

CELÝ PŘÍBĚH KAPITÁNA MADRIDSKÝCH MISTRŮ ŠPANĚLSKA A VÍTĚZŮ LIGY MISTRŮ SERGIA RAMOSE SI PŘEČTĚTE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 8. ČERVNA 2017.

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace