eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Příběh Romana Pivarníka v HATTRICKU! | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Příběh Romana Pivarníka v HATTRICKU!

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Homepage, Synot liga, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔18.8.2016

hattrick_ligovy_special_2016_2017_nahled

UPOUTÁVKA – Je to věru těžká odpověď na otázku, zda je Roman Pivarník (49), bývalý vynikající ligový hráč Dukly a Olomouce, fotbalista se šestiletými zkušenostmi v zahraničí, a trenér dosud bez výrazných „titulových“ úspěchů, tím správným novým koučem pro Viktorii Plzeň. Tuto otázku jsme si položili v novém čísle magazínu HATTRICK, které je v prodeji od 11. srpna, a popsali jsme jeho příběh. Čtenáře, chystající se do trafik, určitě zaujme.

Usoudili jsme, že Pivarník je kouč, který zaslouží označení jako fachman, ale dosud nedostal tu správnou příležitost. Kvůli tomu nejspíš „vběhl“ do cesty Viktorii Plzeň jako odborník, jenž dokáže z každého týmu a hráče vymačkat maximum, což naposledy dokazoval v Bohemians. Podle expertů nebýt Pivarníka, jenž trénuje už 16 let, tak tým Bohemians, který nedisponuje oslnivým kádrem, spíše pracovitými a oddanými typy, tak je Bohemka dávno ukována ve druhé lize.

„S přijetím nabídky Plzně jsem prakticky neváhal, ale dal jsem si noc na rozmyšlenou. Druhý den jsme se dohodli. Není snadné se do takového klubu dostat a velice si této příležitosti vážím. Teď už je to především o práci. Klub má ty nejvyšší cíle a takové jsem míval vždycky i já v každém klubu. Chci, aby se mužstvo prezentovalo náročnějším fotbalem, kompaktně, aktivně. Tým je zvyklý dominovat svým kombinačním fotbalem ve velké rychlosti, to je základní atribut. Pokusím se to posunout ještě někam výš,“ říká Roman Pivarník.

Tento kouč byl zatím úspěšnější jako hráč, svou trenérskou hvězdu si do Plzně přišel vybojovat. Podobně, jak to udělal Pavel Vrba. „Jsem už za svou praxi hodně otrkaný a vím, že s hráči Plzně je třeba jednat úplně jinak. Je to velmi vyspělý tým, hráči už mají leccos za sebou,“ podotýká Pivarník.

Pokouší se změnit styl hry obhájce titulu, zrychlit ji, z poněkud vyčerpaného kádru s vyšším věkovým průměrem se snaží vyždímat maximum. Zatím „prolejzá“, v lize podal tým během tří kol ligy přesvědčivý výkon jen proti Příbrami, postoupil do 4. kola Ligy mistrů, ale v úvodním duelu bitvy o základní skupinu vyhořel na půdě Ludogorce Razgrad. Bude to mít těžké.

Více se všemi detaily v novém čísle HATTRICKU.

hattrick_ligovy_special_2016_2017_titulnistrana

-psk-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace