eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Příběh Fernanda Torrese v novém HATTRICKU!

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Fanoušci, Homepage, Hráči, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔20.5.2017

hattrick_cerven17_nahled

atleticomadrid_logo85x85UPOUTÁVKA – Přestože věkem, rychlostí ani stylem hry jako legenda nevypadá, jsou dvě města, kde vám řeknou, že jí je. Do srdcí fandů Liverpoolu a Atlétika Madrid se zapsal nesmazatelným písmem a nebýt nepovedeného angažmá v Chelsea, mohl jej celý svět nazývat nejlepším útočníkem dekády. Fernando Torres má za sebou výjimečnou kariéru a brzy pokoří hranici 250 branek v nejlepších soutěžích světa.

V pěti letech si v týmu Parque 84 malý blonďáček po vzoru svého staršího bratra navlékl brankářské rukavice a postavil se mezi tři tyče. O dva roky později už se pohyboval blíže brance soupeře a v jedenácti letech si vysloužil pozvánku do akademie Atlétika Madrid.

Nejlepší v Evropě

S červenobílou U-15 vyhrál v roce 1998 Nike Cup a byl oficiálně vyhlášen nejlepším fotbalistou své kategorie v celé Evropě. O rok později podepsal první profesionální smlouvu, ale sezonu 1999/2000 ještě strávil mezi dětmi. V té následující už měl nakouknout mezi dospělé, ale kvůli nakřápnuté holeni přišel jeho debut na stadionu Vicente Calderóna až v květnu.

Tou dobou trávilo Atlético jediné dvě sezony ve své novodobé historii ve druhé lize. Na první pokus návrat mezi elitu ještě nevyšel, ale druhý rok, ve kterém sedmnáctiletý Torres zasáhl do šesti zápasů, už se slavilo. V dresu Atlétika odehrál Torres celkem 244 zápasů, nastřílel jednadevadesát branek, od devatenácti let nosil kapitánskou pásku a s přezdívkou El nino (dítě) se stal miláčkem fanoušků.

Nejdražší v historii

Atlético dlouho odolávalo milionovým nabídkám z Premier League, ale když v roce 2007 Liverpool nabídl dvacet milionů liber a osmadvacetiletého Luise Garcíu (který už dříve v Atlétiku působil) k tomu, stal se Torres nejdražším hráčem, který kdy do města Beatles přišel. S týmem Reds splynul dokonale a pokračoval zde v tom, co v Atlétiku začal. Jednaosmdesát gólů ve 142 zápasech zlaté éry Liverpoolu mluví za vše, ale žádné štěstí bohužel netrvá věčně.

Proč odešel z Liverpoolu, a jak se dostal do milovaného Atlétika, kde opět našel své ztracené štěstí?

CELÝ ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH FERNANDA TORRESE SI MŮŽETE PŘEČÍST V KARTOTÉCE NOVÉHO ČÍSLA MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO MINULÝ ČTVRTEK 4. KVĚTNA.

hattrick_cerven17_titulka

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace