eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Představení soupeřů českých týmů v boji o Evropu – Ludogorec Razgrad (Bulharsko)

📁 Aktuálně, Domácí fotbal, Evropské poháry, Fanoušci, Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔12.8.2016

ludogorec_prestaveni_souperplzne_kolazhattrickuViktoria Plzeň narazí na bulharský Ludogorec.

PŘEDSTAVENÍ – Čtyři české kluby zůstaly v boji o evropské poháry, jediná Viktoria Plzeň má šanci probojovat se do základní skupiny milionářské Champions League! V cestě jí bude stát bulharský Ludogorec Razgrad, kterého si dnes společně v krátkosti představíme. Mají Západočeši vůbec šanci přes tohoto soupeře postoupit?

Ludogorec Razgrad

ludogorecrazgrad_logo150Bulharský celek, celým názvem PFK Ludogorec 1945 Razgrad, byl založen roku 1945. Jeho domovským stánkem je Ludogorec Arena s kapacitou 8 tisíc míst, jeho klubovými barvami jsou bílá a zelená. Název vychází ze jména tamního regionu Ludogorie a v překladu znamená bláznivý (nebo také divoký) prales.

Historie

Byl založen roku 1945 spojením dvou klubů, jenže v roce 2006 úplně zanikl! Ihned se ho ale podařilo vzkřísit, s příchodem bohatého sponzora navíc roku 2011 zamířil do nejvyšší bulharské soutěže. Hned v následujícím ročníku ovládl treble (!), což se dříve podařilo pouze CSKA Sofia a Levski Sofia.

Během sezony 2013/14 si poprvé zahrál evropskou soutěž, v EL to dotáhl až do osmifinále, kde nestačil na Valencii. Další ročník byl ještě úspěšnější! Ludogorec byl v základní skupině milionářské Champions League, kde narazil na Real Madrid, Liverpool a Basilej.

Úspěchy

Ludogorec Razgrad má na svém kontě hned několik tuzemských trofejí, všechny ale začal sbírat až v posledních letech. Zdobí jej celkem 5 ligových titulů, tamní nejvyšší bulharskou soutěž pod názvem A Grupa ovládl v letech 2012, 2013, 2014, 2015 a 2016.

Mimo jiné dvakrát ovládl domácí pohár (2012 a 2014), ve stejných letech zvedli hráči Ludogorce nad hlavy taktéž bulharský Superpohár. Největší úspěchy na evropské scéně jsme jmenovali před chvilkou, a sice nedávné účasti v základních skupinách EL a LM.

Letošní rok

První ostrý start v nejvyšší soutěži (A Grupa) si odbyl Ludogorec až tento víkend, 1. kolo plánované koncem července bylo odloženo. Zato do milionářské Ligy mistrů vstoupil už daleko dříve, v polovině července vyřadil černohorský celek Mladost Podgorica (2:0 a 3:0).

Ve 3. předkole uhrál remízu 2:2 se srbským FK Crvena Zvezda, stejný výsledek se zrodil i v odvetě. Po prodloužení ale postoupil právě Razgrad (4:2), přičemž na tom měl největší zásluhu autor hattricku – Brazilec Wanderson.

-Jan Hloch-

(zdroj fotek: koláž Hattricku, ilustrační)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace