eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Před dvěma lety hráli na ME do 21 let! Teď patří tato čtveřice ke stálicím českého A-týmu

📁 Homepage, ME do 21 let 2017, Reprezentace, Topstory 🕔18.6.2017

Kadeřábek bývá pravidelně v základní sestavě i pod koučem Jarolímem.

Před dvěma lety nedokázala postoupit česká jednadvacítka na domácím mistrovství Evropy ze základní skupiny. V konkurenci Německa, Dánska a Srbska, skončila na nepostupové třetí příčce, přestože Češi rozhodně neměli na turnaji slabý výběr.

Hráči silných ročníků 1992 a 1993, kteří v roce 2011 získali stříbro na evropském šampionátu devatenáctek, se dokázali prosadit v české nejvyšší soutěži, někteří z nich i v zahraničí a nyní patří také do nově se tvořícího seniorského národního týmu pod vedením trenéra Karla Jarolíma.

Hned deset hráčů z tehdejšího kádru kouče Jakuba Dovalila už má za sebou alespoň jeden start v reprezentačním A-týmu, další na tuto premiéru čekají. Vybraní jedinci pak dokonce pravidelně nastupují v základní jedenáctce českého národního týmu.

Pavel Kadeřábek (obránce, TSG Hoffenheim) – 28 zápasů/2 góly

Běhavý hráč vydělal před pár lety ve Spartě na přesun ze zálohy na pozici pravého obránce a nyní je v národním týmu první volbou trenéra na tento post. A to i v konkurenci dalšího bundesligového fotbalisty Thea Gebre Selassieho, který rovněž pravidelně nastupuje v německé nejvyšší soutěži.

Kadeřábek neúnavně běhá podél pravé postranní lajny podporuje své spoluhráče v ofenzivní činnosti. Nejenom že zásobuje nebezpečnými centry útočníky v pokutovém území, ale někdy se dokáže i sám dostat do zakončení. A to i po standardních situacích.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Soutěž magazínu Hattrick

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace