eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Potvrdí moravské kluby vzestup? Baník i Brno měli dobré jaro

📁 Aktuálně, Domácí fotbal, Homepage, Topstory 🕔28.6.2014

zavadil_fczbrno.cz

Prvoligový fotbal na Moravě, to je ohrožený druh. Dva moravské kluby spadly do Fotbalové národní ligy a místo Sigmy se Znojmem si první ligu zahrají týmy z Budějovic a Hradce. Moravskou tradici tak budou hájit pouhé 4 týmy- Slovácko, Jihlava, Brno a Ostrava.

Právě poslední dvě mužstva nezažívají zrovna hojné časy a v posledním ročníku se dlouho zapojovala do záchranářských bojů. Zlepšené jarní výsledky však vynesly vzhůru nejprve Brno a po něm také Baník Ostrava. Potvrdí tyto tradiční ligové bašty vzestup nebo budou opět jen paběrkovat?

Zbrojovka Brno

Zbrojovka měla po podzimu pouhý bod náskok na sestupové příčky. Patřila mezi nejhůře střílející mužstva a zároveň mezi nejméně nebezpečné týmy mimo svůj stadion. Přesto díky solidním jarním výsledkům nakonec obsadila 9. příčku. Brněnští fotbalisté tak dosáhli maximálního úspěchu s ohledem na předešlé statistiky.

Základem úspěchu byly výsledky v domácím prostředí. Více bodů získali na domácím hřišti pouze fotbalisté Liberce, Teplic, Boleslavi, Plzně a Sparty. Zbrojovka ovšem do příštího ročníku musí zlepšit produktivitu, protože pouhých 32 nastřílených branek a výrazně pasivní skóre by nemuseli znamenat takto lichotivé umístění.

Fanoušci – v Brně se chodí na hokej

Z této statistiky budou mnozí fanoušci zaražení, ale Brno je nejnavštěvovanějším současným prvoligovým klubem v historii samostatné ligy. Před Brnem se v tomto ohledu umístila jen Opava, ta ovšem bude hrát Fotbalovou národní ligu. Brněnským dýchá na záda třetí Sparta a pokud se nezlepší návštěvnost v Brně, v příštím roce je tým z Letné přeskočí.

Na fotbal v Brně chodilo průměrných 4 176 diváků na utkání. V Brně, bohužel pro fotbal, je jedničkou hokejová Kometa Brno. Rondo bývá pravidelně natřískáno k prasknutí  nezřídka je zde slyšet pro fotbalisty vzácné slovo- VYPRODÁNO. O průměrné návštěvě přes 7 tisíc diváků si mohou fotbalisté nechat zdát. A to nejen v Brně, ale kromě Sparty, Plzně a Teplic také v ostatních městech.

Opora týmu – Pavel Zavadil

Na konci dubna oslavil 36. narozeniny. Vyzkoušel si angažmá ve Spartě nebo ve švédských týmech, ale až v Brně ho český národ pořádně docenil. Špílmachr Brna byl hlavním hnacím motorem ofenzivy. Postaral se téměř o třetinu branek, když 3 dal sám a 7 připravil pro své spoluhráče.

Před Pavlem Zavadil nejčastěji operuje Miroslav Markovič, střelec 6 branek. Ten by měl konečně dokázat svůj potenciál a rozstřílet se. Jednoduché to mít nebude, jelikož do Brna přišel Fabián Slančík z Bánské Bystrice a bude konkurentem pro Markoviče. Pro Zavadila to ovšem znamená, že před sebou bude mít vždy minimálně jednoho šikovného ofenzivního hráče a bude mít pro koho připravovat branky. Zejména na formě těchto hráčů v čele se Zavadilem bude záležet v příštím ročníku.

Tip fotbal.hattrick.cz na umístění: 13.místo

Brněnští se koncem jara vyšvihli do vyšších pater tabulky,  než na jaká mají kvalitu. Trenér Kotal je zárukou dobrého koučování, přesto hráčský kádr mají lepší v mnoha jiných týmech. Brněnské fotbalisty navíc trápí výsledky mimo stadion na Srbské – zisk pouhých 8 bodů je žalostný a podobné výsledky by v příští sezóně stěží stačily na 9. příčku. Zbrojovka se udrží, ale bude bojovat o záchranu.

 

ČTĚTE TAKÉ: Účastníci Synot ligy 2014 – 2015: Bude se dařit Příbrami a Jablonci?

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace