eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Potíže na Stínadlech! Bojují Teplice o záchranu?

📁 Domácí fotbal, Homepage, Synot liga, Topstory 🕔20.4.2016

fillomartin_souboj fkteplice.cz

Martin Fillo je nejlepším střelcem žlutomodrých

Když byl v létě 2015 David Vavruška instalován jako nový trenér Teplic, na Stínadlech zavládla lehká euforie. Příchod progresivního trenéra měl být začátkem nové éry severočeského klubu. Nový trenér dostal volnou ruku při tvorbě kádru. Z Teplic se přes noc stal potencionální černý kůň soutěže. První zápas hrály Teplice s Olomoucí a těsně před koncem vedly 2:0. V závěru však obrana Teplic dvakrát zazmatkovala a zápas skončil remízou. Zápas jakoby předznamenal průběh podzimu. Zbytečné chyby obrany, nedůslednost a na konci podzimu i nekoukatelný herní projev.

Během zimy přišlo do kádru velké množství hráčů, kteří měli vyřešit teplické problémy. Dosavadní průběh jara však věrně kopíruje podzim. Co víc, Teplice se pomalu ale jistě přibližují sestupovým vodám. Jaké jsou příčiny teplické krize?

Absence hrotového hráče

Možné největší problém teplického týmu je nedostatečná produktivita útočníků. Na hrotu od začátku sezony nastupovali Kapolongo, Potočný, Bratanovič a zimní posila David Vaněček. Tito čtyři hráči pak mají na kontě pouhé dvě branky. A to prosím jde o součet branek všech čtyř útočníků. Obě pak má na svém kontě Roman Potočný.

O produktivitu se tak od začátku roku starají zejména Fillo s Vachoušek. Druhý jmenovaný bude mít v létě sedmatřicet let a je až s podivem jak je ve svém věku produktivní.  Pokud v létě nepřivedou na Stínadla nového útočníka, je velmi pravděpodobné, že se podobná sezóna bude opakovat. Možný je letní návrat Mahmutovče, kterému se po odchodu ze severočeského týmu nedaří.

Uvidíme v posledním kole přímý boj o záchranu?

Teplice mají také velké problémy s disciplínou. V pětadvaceti kolech dostali jejich hráči už čtyři červené karty.  Při té poslední dostal stoper Ciskaridze dokonce stopku na tři zápasy. Trest ani tak nerezultoval ze samotného faulu, ale spíše z toho, co teplický hráč na hřišti předváděl těsně po svém vyloučení.

Podobné situace naznačují, že Vavruška nemá své hráče úplně pod kontrolou. Do konce roku čeká žlutomodré extrémně těžký los. Slavia, Sparta, Jablonec a i Sigma jsou soupeři, proti kterým to bude mít Vavruškova družina těžké i v jedenácti lidech.

Jak už jsem psal výše – Teplice před sebou mají opravdu vražedný los. Aktuálně se drží na desátém místě se sedmadvaceti body na svém kontě a šestibodovým náskokem na patnáctou Olomouc. Právě v Olomouci pak žlutomodří hrají v posledním kole. Je tak docela dobře možné, že uvidíme přímý souboj a záchranu. O takovém konci sezóny se v létě nikomu na Stínadlech snad ani nesnilo.

-Filip Harviš-

(zdroje fotky: fkteplice.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace