eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Postup Čechů ze skupiny na EURO 2020? Důležité bude, kdo se do ní dostane z baráže: domácí Skoty nechceme!

📁 Blogy, Homepage, Pavel Procházka, Reprezentace, TOP Články, Topstory 🕔3.12.2019

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZLY. Nejprve 15. června v Glasgow vítěz baráže Ligy národů C (Norsko, Skotsko, Srbsko, či Izrael), pak 19. června opět v Glasgow vicemistři světa z Chorvatska a poté 23. června v londýnském Wembley znovu jako kvalifikaci ME 2020 domácí Anglie. Tak zní bukurešťský los EURO 2020, které se od 12. června do 12. července 2020 hraje výjimečně ve dvanácti městech dvanácti zemí. Je to hodně neregulérní model. Jelikož budou doma už Angličané, další, již druhý domácí tým, tedy Skoty, si čeští fotbalisté ve skupině logicky nepřejí.

Druhý může být lepší

„Anglie je nám prostě souzená. Hned po losu jsme se s trenérem Southgatem pozdravili a zavtipkovali si.Angličany jsme si ozkoušeli a dokázali je v Praze i porazit. Víme tedy, že s nimi lze sehrát dobrý zápas, byť tentokrát nastoupíme znovu ve Wembley. Chorvatsko je vicemistr světa, také skvělý tým. Třetím může být i Srbsko, takže bychom zase měli skupinu Anglie a Balkán. Takovou už jsme si vyzkoušeli, třeba by nám seděla,“reagoval na los český trenér Jaroslav Šilhavý. „Ten los každopádně bereme, cílem samozřejmě bude postup ze skupiny,“ dodal Šilhavý.

Ze čtyřiadvaceti týmů postoupí do osmifinále šestnáct celků. Z každé z šesti skupiny první dva a další čtyři nejlepší z šesti týmů na třetích příčkách.

A už se pilně spekuluje. „Možná bude lepší skončit v téhle skupině D na druhém místě, ne?“ konstatoval třeba známý sportovní komentátor Mark Chapman z BBC

Proč? Vítěz skupiny D se totiž v osmifinále utká s druhým ze skupiny F, ve které jsou mistři světa 2014 Němci, mistři světa 2018 Francouzi a mistři Evropy 2016 a vítězové Ligy národů 2019 Portugalci. Druhý tým by měl výběr případných soupeřů papírově schůdnější: Španělsko, Polsko, nebo Švédsko.

Případný postupující ze třetího místa může narazit buď na vítěze skupiny B, D, nebo E.

Více na eFotbal.cz...

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace