eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Postoupí Plzeň či Slavia přímo do Ligy mistrů? A Zlín či Opava rovnou do Evropské ligy?

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, ePojisteni.cz liga, Evropské poháry, Fanoušci, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔2.5.2017

lukaszeleznik_oslavakleci_fcfastavzlin_czZahraje si Zlín v příští sezoně evropské poháry?

epojisteniczliga_logo_150ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY – Ligové a pohárové boje vrcholí nejen v Česku, kde do konce sezony chybějí čtyři kola, resp. finále MOL CUPu (ve středu 17. května v Olomouci, Zlín – Opava), ale i v celé Evropě. Některé zahraniční soutěže (aktuálně anglická, francouzská a nizozemská) mají vliv i na českou účast v evropských pohárech. Plzeň či Slavia se totiž za jistých okolností mohou dostat rovnou do základní skupiny Ligy mistrů. Stejně jako Zlín či Opava mohou proniknout přímo do základní skupiny Evropské ligy, tady je to dokonce reálnější.

Rozeberme si to podrobněji.

Vítěz české ligy postupuje do třetího (ze čtyř) kola mistrovské části kvalifikace Ligy mistrů (v současné době Viktoria Plzeň, která má v případě bodové shody lepší bilanci ze vzájemných zápasů než druhá Slavia Praha). Ta je snadnější než část nemistrovská, jíž se účastní i přední kluby z Anglie, Německa, Itálie, Španělska či Francie.

Druhý tým české ligy postupuje do třetího (ze čtyř) kola obtížnější, mistrovské části kvalifikace Ligy mistrů (v současné době Slavia Praha, která má v případě bodové shody horší bilanci ze vzájemných zápasů než první Viktoria Plzeň).

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: fcfastavzlin.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace