eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Porazí fandové Slavie Plzeň i Spartu? Tribuna Sever vyhlašuje mobilizaci

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Homepage, Pavel Procházka, Synot liga, Topstory 🕔5.2.2016

fanousci_derbyS slavia.czBude Eden nejvíce navštěvovaným stadionem v Synot lize?

KOMENTÁŘ – Na podzim 2015 přesáhla průměrnou návštěvu přes deset tisíc diváků jedině vedoucí a mistrovská Viktoria Plzeň (průměrná návštěvnost 10.630 diváků při omezené kapacitě Doosan Areny – 11.700). Na druhém místě skončila pražská Slavia (8896), až na třetím pak Sparta (8391). Ovšem v této souvislosti je nutné zdůraznit, že slávisté těží z toho, že v neděli 27. září 2015 pořádali doma v Edenu slavné derby se Spartou (1:0), které vytvořilo podzimní rekord – 17.633 diváků.

Na jaře se derby hraje na Letné, stejně jako všechna utkání Sparty s nejlepšími soupeři – kromě Slavie hostí Letenští i Plzeň, Mladou Boleslav a Liberec. To plzeňská Viktoria si naopak všechny nejzajímavější domácí duely s těmito protivníky již vybrala – pojede na Letnou, do Edenu, do Mladé Boleslavi i do Liberce. Slávističtí fanoušci jsou však po zimě plné nákupů ve velkém očekávání boje o 3. místo a o evropské poháry.

Jejich Tribuna Sever na svém serveru (tribunasever.cz) už proto vyhlásila jarní mobilizaci, chce na svých jarních domácích duelech pravidelně překonávat hranici 10.000 diváků, čímž by mohla časem v průměru předběhnout i Viktorii Plzeň a soupeřit se Spartou o fanouškovský titul v počtu diváků. Podmínky na to mají obě pražská „S“ na rozdíl od Plzně téměř shodné – kapacitu hlediště kolem 20.000 lidí.

Přes deset tisíc lidí už na Brno?

„Zimní pauza je u konce a příští týden v sobotu začne Slavia svou pouť za vysněným návratem do pohárové Evropy! Po úspěšném podzimu a výrazném posílení není důvod se schovávat – cíl je jasný – Slavia musí zpět na přední příčky tabulky, zajišťující po dlouhém půstu návrat tam, kam patří – do pohárové Evropy! V zimní pauze sešívaní významně a kvalitně posílili hráčský kádr a v přípravných zápasech podávali velmi dobré výkony. I z úst představitelů klubů je jasné, že ambice je jediná – vykopat to, po čem všichni roky marně toužíme, poháry! K tomu musíme přispět i my, fanatickou atmosférou a bezmeznou podporou červenobílých,“ píší ve své mobilizační výzvě na serveru tribunasever.cz nadšení slávističtí příznivci.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: slavia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace