eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Pomáhal odposlouchávaný Pelta Berbrovi, až to odnesla „kámoška“ soudkyně?

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔18.1.2018

Pomáhal odposlouchávaný Pelta Berbrovi, až to odnesla „kámoška“ soudkyně?

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY – Jak potvrdila v tomto týdnu Česká tisková kancelář (ČTK), předsedkyně Obvodního soudu pro Prahu 9 Michaela Wenzlová podá kárnou žalobu na soudkyni Sylvu Mašínovou. Policie Mašínovou prověřovala kvůli nebývale četným stykům s bývalým předsedou Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslavem Peltou.

Jmenovaná soudkyně 5. května 2016 hned po několika minutách rozhodla spor ve prospěch dalšího fotbalového funkcionáře, místopředsedy FAČR Romana Berbra, aniž by předvolala svědky obhajoby, kteří byli připraveni vypovídat ve prospěch bývalého fotbalového rozhodčího Tomáše Kovaříka. Berbr (spolu se svou partnerkou Dagmar Damkovou) požadoval omluvu za Kovaříkovy výroky v médiích o tom, že faktickým šéfem komise rozhodčích je právě místopředseda FAČR. Pikantnosti kauze dodává skutečnost, že Miroslav Pelta měl být naopak Berbrovým svědkem v jeho četných sporech s bývalými sudími a dalšími osobami kvůli jejich podobným vyjádřením v médiích.

Zajímavé na celé věci ovšem také je, že si policie chtěla pořídit odposlech údajně důležité schůzky mezi Peltou a Berbrem, jenže bývalý bezpečnostní manažer FAČR a bývalý policista Martin Synecký (dnes rovněž obviněný) tuto plánovanou akci prozradil, takže z toho nic nebylo. Nahrávací zařízení, které mu policisté předali, sice do Peltovy kanceláře podle policejních instrukcí instaloval, ale pak vše údajně šéfovi FAČR vyzradil, takže obsah jejich rozhovoru byl neškodný a pro policisty nepoužitelný.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: isifa.com/Eduard Erben)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace