eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Policie: Pelta „cinkal“ dotace v bytě s milenkou. Kde teď vezme FAČR miliony na Jarolíma a spol.?

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Homepage, Kauza, Kauza, Pavel Procházka, Topstory 🕔11.5.2017

peltamiroslav_isifaeduarderbenDalší zajímavá informace okolo Miroslava Pelty je na světě!

facr_logo_velkeČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKYNa Fotbalovou asociaci ČR (FAČR) se valí jedna rána za druhou. Český rozhlas – Radiožurnál totiž zjistil podrobnosti o aféře předsedy FAČR Miroslava Pelty a dalších obviněných kolem dotací na sport.

Z policejních dokumentů, z nichž ve čtvrtek ráno citoval Radiožurnál, vyplývá, že o dotačních stamilionech pro fotbalisty a sportovce se nerozhodovalo v kancelářích ministerstva školství, ale v soukromém bytě.Policie podle Radiožurnálu tvrdí, že Miroslav Pelta si v centru Prahy pronajal byt, v němž se scházel s náměstkyní ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Simonou Kratochvílovou. Oba – Pelta a Kratochvílová – jsou obvinění z trestných činů v souvislosti s rozdělováním státních dotací a pobývají nyní ve vazbě.

Dalšími dvěma obviněnými jsou, jako známo, bývalý úředník MŠMT Zdeněk Bříza a jako právnická osoba také samotná FAČR.

Dotace rozdělovali v mileneckém bytě

Škoda, kterou obvinění způsobili, dosahuje podle policie téměř půl miliardy korun.

„Miroslav Pelta úmyslně za účelem získání výhodnějších podmínek v dotačních programech využíval mileneckého poměru se Simonou Kratochvílovou a při osobních schůzkách v bytě, který kvůli tomu pronajal, požadoval neoprávněně jako zástupce žadatele o dotace na úkor dalších žadatelů o dotace přednostně neveřejné informace k předmětu soutěže k dotačním programům, k jednotlivým žádostem o dotace (projektům) a k průběhu procesu hodnocení žádostí a dále ovlivňoval rozhodování Kratochvílové,“ citoval Radiožurnál z policejního dokumentu.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: isifa.com/Eduard Erben)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace