eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

POLEMIKA: Kolář nosnou oporou Slavie? Červenobílí potřebují jistého gólmana bez kiksů

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Fotbal, Het liga, Homepage, Hráči, Pavel Procházka, Topstory 🕔31.5.2018

Bude Kolář oporou pražské Slavie?

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY – V hlavní čtvrteční analýze deníku Sport z pera Jana Podroužka se píše o tom, že mezi pět nosných opor vicemistrovské Slavie pro příští sezonu patří kromě Bořila, Součka, Stocha a Hušbauera i mladý, teprve třiadvacetiletý, brankář Ondřej Kolář. Na dvoustraně ve Sportu je vyobrazen na hlavní fotografii s popiskem „Ondřej Kolář si udělal v Edenu dobré jméno, pro další sezonu by měl být pevnou jedničkou.“ A s tím bych si dovolil polemizovat. Opravdu si udělal nadějný gólman, který v polovině ledna 2018 přišel z Liberce do Prahy za trenérem Jindřichem Trpišovským a sportovním ředitelem Janem Nezmarem za hodně vysokou částku 25 milionů korun, na jaře tak dobré jméno? Skutečně si to myslí většina slávistických příznivců? Nezůstal náhodou Kolář spíše za očekáváním?

O (ne)vychytávání nul

Ano, zaznamenal v sezoně 2017/2018 třináct nul (z toho sedm ve čtrnácti jarních duelech za Slavii, to je v každém druhém utkání), což je druhý nejlepší brankářský výsledek v HET lize, ale tohle není všechno. První totiž v této „disciplíně“ skončil s dokonce šestnácti nulami Kolářův předchůdce Jan Laštůvka, jenž za Slavii chytal na podzim a na jaře působil v Baníku Ostrava.

A přesto si znovu troufnu tvrdit, že pozice brankáře byla v sezoně 2017/2018 jak na podzim, tak na jaře jednou z největších slabin Slavie. A kdyby v brance červenobílých stál Jiří Pavlenka ve své formě z jara 2017, hráli by sešívaní o titul až do posledního kola a možná by ho i obhájili.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: facebook.com/SKSlaviaPrahaFotbal)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace