eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Pohár Josefa Masopusta vyhlášen Grassroots akcí roku 2015

📁 Homepage, Topstory 🕔14.1.2016

předání cenyPohár Josefa Masopusta byl zvolen akcí roku!

Odkaz legendárního Josefa Masopusta žije dál! Nejen v srdcích a myšlenkách těch, kteří ho znali a obdivovali, ale také díky aktivitám nesoucím jeho jméno a odkazujícím k hodnotám, které byly prvnímu českému držiteli Zlatého míče blízké.

Třeba tak jako Pohár Josefa Masopusta pořádaný pro studenty středních škol. Společný projekt Klubu přátel Josefa Masopusta (KPJM) a Asociace školních sportovních klubů ČR (AŠSK) nyní získal ocenění Grassroots akce roku 2015.

Pocty a uznání se organizátorům nejlepší loňské akce dostalo během slavnostního večera na pražském Žofíně. Petr Procházka (KPJM) a Václav Lešanovský (AŠSK) převzali cenu z rukou generálního sekretáře FAČR Rudolfa Řepky.

„Jsme velmi potěšeni a hrdí na to, že jsme spolu s Klubem přátel Josefa Masopusta obdrželi ocenění Grassroots akce 2015. Je důkazem toho, že práce učitelů a profesorů na školách je velmi kladně hodnocena,“ uvedl prezident AŠSK Václav Lešanovský. „Ocenění je pro nás i naše partnery povzbuzením pro další ročníky tohoto projektu,“ dodal.

„V průběhu školního turnaje jsou k vidění výborné fotbalové výkony, které však nejsou v tomto projektu to nejzásadnější. Tím je připomínka osobnosti Josefa Masopusta, skvělého člověka a výjimečného sportovce. Ač se fotbal hraje na góly, v tomto případě nejsou výsledky až tak důležité,“ vysvětluje Petr Procházka z Klubu přátel Josefa Masopusta.

Pohár Josefa Masopusta je organizován systémem jednotlivých turnajů v rámci okresů a krajů. Šest nejlepších školních týmů bojuje o celkové vítězství a o putovní pohár v republikovém finále, které se v aktuální sezóně uskuteční 20.-21. 5. 2016 na stadionu Na Julisce. Zatím posledního ročníku, v pořadí čtvrtého, se zúčastnilo více než 9 000 studentů denního studia.

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace