eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Plzeň posiluje Kuka! Nahradí sparťana Svobodu Šeterle?

📁 Aktuálně, Domácí fotbal, Gambrinus liga 🕔14.1.2013

Viktorii Plzeň neposílí jen jihlavský kanonýr Stanislav Tecl. Její řady rozšiřuje jablonecký záložník Jan Kovařík i někdejší ostrostřelec a internacionál Pavel Kuka! Nikoli jako hráč, nýbrž jako součást funkcionářského týmu.

Měl by coby sportovně technický manažer se současným sportovním ředitelem a bývalým spoluhráčem z pražské Slavie Františkem Myslivečkem. Ten má, jak známo, poněkud pošramocenou pověst z úplatkářské aféry z roku  2004, kdy působil ve Slovanu Liberec.

Jako první přišel s touto informací internetový deník Insider. Kuka pracoval jako generální ředitel Příbrami v roce 2005, coby sportovní ředitel Paskovy agentury ISM (2006 až 2008), jako sportovní ředitel Viktorie Žižkov (2008) a coby ředitel vlastníka stadionu Slavie, společnosti E-Side (2011 až 2012).

[hr]

BLOG: Bude pro Davida Lafatu ve Spartě místo?

[hr]

„Je to velká výzva, ale zatím to víc nechci komentovat. S Frantou Myslivečkem se znám odmalička, nějaký čas jsme spolu hráli i ve Slavii, ale víc vám k tomu nyní skutečně říct nemůžu,“ řekl Kuka deníku Sport ještě v sobotu. V pondělí už média nepokrytě informovala o tom, že se bývalý reprezentant stane v Plzni sportovním manažerem.

„Těch změn bude hodně, o některých jsem uvažoval už v době, kdy jsem do Plzně přišel, uskuteční se však až teď,“ prozradil Sportu majitel Viktorie Plzeň Tomáš Paclík.

V Příbrami a na Žižkově dlouho nepobyl

Co k tomu říci? Až dny příští ukážou, co Kukovo angažmá má znamenat a v jakých souvislostech ho nutno chápat. Pavel Kuka byl jistě znamenitým fotbalistou, navíc jedním z nejinteligentnějších hráčů z generace stříbrné EUROparty z Anglie 1996. Jenže, výborný fotbalista se ještě automaticky nerovná kvalitní trenér nebo funkcionář. Často to bývá spíše naopak. Kuka coby činovník Příbrami a Žižkova ve svých funkcích dlouho nepobyl, takže těžko soudit.

Pokud jde o funkcionáře, mluví se ještě o jedné plzeňské aktivitě. A to směrem k červnovým volbám předsedy, místopředsedů a výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR). Kandidaturu na funkci III. místopředsedy FAČR za ligu podle informací několika na sobě nezávislých zdrojů seriozně zvažuje bývalý přední funkcionář Chebu, Plzně, pražské Slavie a naposledy Mladé Boleslavi Jaromír Šeterle.

[hr]

BLOG PETRA SUCHONĚ: Co s tou Slavií bude?

[hr]

Podle zpráv, které byly HATTRICKu sdělěny, má za toutu iniciativou stát údajně Viktoria Plzeň, kde Šeterle av 90. letech (tenkrát se současným sparťanským ředitelem Jaroslavem Hřebíkem coby trenérem) rovněž působil.

Tím by se jen přiostřil dosavadní duel Křetínský/Paclík. Třetím předsedou FAČR za ligu a šéfem Ligové fotbalové asociace (LFA) je totiž sparťanský místopředseda a bývalý Křetínského spolužák David Svoboda.

Zajímavé v této souvislosti je, že se po loňském odchodu Šeterleho z Mladé Boleslavi rovněž hovořilo o jeo možném angažmá ve Spartě, k němuž měl blízko i v dřívějších dobách. Nikdy k němu ale – na rozdíl od Slavie (léta 1995 až 1999) nedošlo.

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace