eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Petr Svěcený: Těším se na velký diskuzní pořad o lize

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Fanoušci, Homepage, Rozhovory, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔21.8.2016

hattrick_ligovy_special_2016_2017_nahled

UPOUTÁVKASportovní moderátor a komentátor Petr Svěcený (42 let) oslavil minulý rok velký televizní comeback. Po sedmi letech od svého odchodu z České televize se stal moderátorskou, hlavně fotbalovou, tváří nové O2 TV Sport. A to přesto, že pracuje na volné noze a má řadu dalších projektů. Třeba pořad „S ČT na vrchol“, což je jeho dítě. Produkuje mj. i magazín zimních sportů na Nova Sportu, jeho firma připravuje i Automotorevue na ČT, sám Petr Svěcený v tomto čase moderuje pořady v Olympijském parku na Lipně.

„Po letech, co jsem byl někdy zaměstnaný, jsme nyní rád na volné noze. V O2 TV Sport pracuji ve stejném režimu jako slávistický generální sekretář Jiří Vrba. Stíhám toho dost, rád připravuji víc věcí, i když mám tři děti, snažím se vše dělat pořádně. Ostatně i ty děti mě ženou dopředu. Tahle projektová forma práce mě naplňuje mnohem více než být úředníkem v kanclu. To pro mě není a nikdy nebylo,“ tvrdí populární moderátor, který se po startu ligy mj. těší na nový pondělní diskuzní pořad o nejvyšší české soutěži, který by měl na O2 TV Sport a nové O2 TV Fotbal začít na podzim, možná už během září.

Jak jste osobně vnímal a cítil svůj moderátorský a komentátorský návrat, byť do nové televize?

V České televizi jsem pracoval dlouho, ale pak jsem se ocitl delší čas mimo tuhle sféru. Byť jsem byl se sportem a s fotbalem stále v kontaktu. Ovšem těch sedm let jsem bral jako velké manko, které jsem musel dohnat. Takže minulý rok byl pro mě rokem návratu i co se týče značného kvanta práce, a to i z hlediska příprav a podobně. Jsem zodpovědný člověk – k sobě i k okolí – nerad něco podceňuji, Takže jsem jasně vnímal, že musím ten vlak zase chytit. Ale velice mě to lákalo. Když jsem odcházel z České televize, věděl jsem, že nutně potřebuji změnu, cítil jsem se vyhořelý, všude jsem byl třicetkrát atd. Byl jsem na Kavčích horách, kde jsem působil už od svých šestnácti let, dlouhých sedmnáct roků. Ta změna byla zprvu vynikající, pracoval jsem nejprve v FK Boleslav, pak na Strahově pro FAČR.

Opravdu to ve funkcionářském fotbale bylo tak vynikající?

Byly to pro mě velmi zajímavé zkušenosti. Myslím si, že je to pro mě dobré i nyní, protože teď dokážu zúročit fotbal i z druhé strany. I z praxe, nejen z novinářské teorie, ze škatulky novináře, komentátora nebo moderátora. Prožil jsem si to, sáhl si na to, což je mě pro výhodné.

ČT je zdánlivě zadarmo, O2 TV Sport si musejí diváci koupit, proto jsou náročnější. Uvědomujete si to při své práci, je to pro vás zavazující?

No právě, a to je ten motor, který mě na tom láká. Je totiž motivační. Nechci mluvit o konkurenčních televizích, ani o té, v níž jsem strávil půlku života, mám ty lidi na Kavčích horách rád, ale je to rozdíl. Na jednu stranu je zde všechno v pohodě, máme tu skvělou partu, je to všechno menší, nic megalomanského. Ovšem cítím v O2 TV Sport motivaci, nesmíte tu nic ošulit. To mě baví.

Jaké je vůbec sledovanost fotbalových soutěží?

Na prvním místě byla česká liga, na druhém Liga mistrů a až na třetím anglická Premier League.

Jste tedy se svým fotbalovým projektem po prvním roce spokojení?

Stále je prostor kam jít, kam se posunout. Doufám, že to nyní ukážeme. Třeba novým formátem, na který se moc těším. Jde o shrnující velký pořad o fotbale po víkendu, hlavně o české lize, s různými hosty, experty. Mělo by to vypuknout v průběhu podzimu, možná už v září. Půjde o moderní diskuzní pořad, půldruhé hodiny dlouhý, živý, interaktivní, po vzoru vyspělých zahraničních televizí. Něco, co v české nejvyšší soutěži už delší čas chybí. Zatím se pořad vyvíjí, dopracovává se, řešíme, koho do něj budeme zvát. Nechceme nic uspěchat, dáváme si záležet, chceme tím diváka potěšit. Jak jsem řekl, už se na to moc těším.

CELÝ OBSÁHLÝ ROZHOVOR S PETREM SVĚCENÝM O NOVINKÁCH NA O2 TV SPORT A O2 TV FOTBAL SI PŘEČTĚTE V NOVÉM ČÍSLE HATTRICKU, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 11. SRPNA 2016!

hattrick_ligovy_special_2016_2017_titulnistrana

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace