eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Pět důvodů, proč je Plzeň tam, kde je | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Pět důvodů, proč je Plzeň tam, kde je

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Evropské poháry, Fanoušci, Het liga, Homepage, Tomáš Benda, Topstory 🕔9.11.2017

Plzeň mimo jiné vsadila na staré známé hráče.

KOMENTÁŘ TOMÁŠE BENDY – Před sezónou téměř nebylo pochyb o tom, že titul a s tím související půlmiliarda z Ligy mistrů, kterou má letošní vítěz české ligy téměř jistou (pokud se letošní vítěz LM kvalifikuje do příštího ročníku přímo ze své soutěže), připadnou klubu z Prahy. Názory se různily jen v její městské části. Jenže po třinácti kolech k němu má až nebezpečně blízko plzeňská Viktoria, která zatím neztratila ani bod a zůstává imunní veškerým herním, výsledkovým i personálním krizím, se kterými se potýkají její konkurenti. Proč?

Vsadila na staré známé s touhou něco dokázat

Když v létě do Štruncových sadů přicházel Pavel Vrba, všichni tak nějak tušili, že právě on bude největší plzeňskou posilou. Ne Řezníček, Živulič, Čermák, Hruška nebo Kolář, jehož návrat mnozí považovali dokonce za jakousi službu za zásluhy, ale třiapadesátiletý kouč, kterému se v poslední době příliš nevedlo a potřeboval všem dokázat, že na to má.

Za sebou měl nepovedenou štaci u reprezentace a ještě nepovedenější v dagestánské Machačkale a Plzeňsko bylo zřejmě jediným krajem v Česku, kde ho lidé stále bezmezně milovali za obrovské úspěchy, kterých zde dosáhl. Podobně na tom byl také Daniel Kolář, jenž strávil předešlou sezonu v tureckém Gaziantepsporu, kde se však neprosadil a kvůli nepropláceným fakturám s ním v březnu rozvázal smlouvu. Stal se volným hráčem a spekulovalo se o angažmá v menším českém klubu, kde dohraje kariéru, ale Vrba věděl, že jej ještě dokáže probudit pro velký český fotbal a právě na něm postavil zatím nezastavitelnou červenomodrou mašinu.

„Samozřejmě je to pro mě trošku zadostiučinění. Jen málo lidí mi věřilo, dost se o mně pochybovalo. Doufám, že jsou mé góly znamení, že ještě něco umím a že mám nějaký přínos pro to, abychom s Plzní hráli nahoře,“ říká Kolář, jenž naposledy rozhodl šlágr se Slavií a před tím na Spartě.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: fcviktoria.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace