eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Peníze góly nestřílí! TOP 10 nejhodnotnějších kádrů na světě

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Evropské poháry, Fanoušci, Homepage, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔24.11.2017

Do nejlepší desítky se vešel i Juventus v čele s Dybalou.

UPOUTÁVKAKdyž časopis Forbes v létě vyhlašoval nejhodnotnější sportovní kluby na světě, nebral v potaz sportovní hledisko, ale zaměřil se spíše na marketingovou hodnotu značky. Žebříček tak mohli (jen mezi fotbalovými kluby) opanovat Rudí ďáblové z Manchesteru, kteří titul z Premier League viděli naposledy před čtyřmi lety a ušatý pohár před devíti, protože na ně kouká celá Asie a jejich dresy se prodávají i na těch nejmenších thajských ostrůvcích. Hodnota Manchesteru United se od roku 2005, kdy za něj americká rodina Glazerova zaplatila 1,47 miliardy liber, více než zdvojnásobila, ale hodnota jeho kádru je v Anglii až třetí nejvyšší a na světě dokonce sedmá.

Náš žebříček srovnává kluby podle hodnoty hráčského kádru, tedy součtu tržních cen jeho hráčů, která většinou ani zdaleka nedosahuje ceny, za kterou se ve skutečnosti prodávají. Rozdíl mezi prvním a posledním klubem je jen jeden Neymar a Spartě by všechny tyto peníze stačily na chod klubu po více než 400 let. Žebříček dokonale ilustruje (ne)vyrovnanost evropských lig v tom smyslu, že zatímco na jeho špici sedí španělští, respektive katalánští králové, jejich největší konkurent v boji o španělský titul je až desátý. Hegemoni svých soutěží z Paříže, Mnichova a Turína mají své soupeře také až ve druhé či třetí desítce a klubů z Premier League najdeme mezi prvními dvaceti hned osm.

10) Atlético Madrid

510 milionů eur

Jen Griezmann, Koke, Carrasco a Oblak stojí stejně jako všichni hráči nejbližšího následujícího klubu La Ligy v žebříčku, Sevilly, dohromady. A pak s nimi hrajte, že? Naštěstí stále platí, že peníze góly nestřílí, a proto mají oba kluby v době zrodu těchto řádků v tabulce stejně bodů.

9) Arsenal

513 milionů eur

Wengerův výběr se v létě tradičně příliš neproměnil. Ss výjimkou padesátimilionového Alexandra Lacazzetta zůstalo téměř vše při starém, a stagnující ceny kanonýrů zrovna tak. Nejdražším hráčem zůstává Sánchez, jenž měl v létě Arsenal opustit.

8) Juventus Turín

542 milionů eur

Stará dáma v létě dokázala udržet svůj největší klenot, Paula Dybalu, jenž s Higuaínem tvoří třetinu hodnoty celého kádru, a jen díky tomu se drží v první desítce. Její konkurence ze Serie A je seřazena až na čtrnáctém, patnáctém, šestnáctém a osmnáctém místě.

7) Manchester United

566 milionů eur

Obrovský skok zaznamenali také na Old Trafford, kam v létě dorazily posily od konkurence v hodnotě sto milionů eur. Lukaku, jenž stál pětaosmdesát milionů a jehož cena na trhu se pohybuje okolo šedesáti, ztrácí na nejdražšího hráče ďáblů, Paula Pogbu, patnáct milionů.

6) Bayern Mnichov

582 milionů eur

Bayern si v posledních měsících výrazně polepšil. V létě přivedl Rodrígueze a mladíky v čele s Comanem, ale jak jeho hráči stárnou, jejich tržní cena pozvolna klesá. Nejdražším hráčem bavorského výběru zůstává jeho nejlepší střelec Robert Lewandowski, následovaný Thomasem Müllerem.

TOP 5 nejdražších kádrů naleznete v novém čísle magazínu HATTRICK, které vyšlo ve čtvrtek 9. listopadu 2017.

-red-

(zdroj fotky: juventus.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace