eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Penalty hlavně pro Plzeň? Omyl! V celkovém součtu vede naopak Sparta

📁 Domácí fotbal, Homepage, Synot liga, Topstory 🕔28.8.2015

davidlimbersky_vzapasenahristiteplic_fcviktoria_czPlzenští mají mnoho pokutových kopů, ale ne nejvíce!

Plzeň a penalty, tohle téma je v posledních měsících a letech jedno z nejvíce diskutovaných témat v českých médiích! Ano, v nedávné době bylo pokutových kopů ve prospěch Západočechů nařízeno skutečně hodně, o tom není sporu, v celkové statistice ale vévodí někdo jiný…

Sparta má už přes sto penalt!

Podle oficiálních statistik české Synot ligy bylo nejvíce pokutových kopů v historii na straně pražské Sparty, která doposud jako jediná pokořila hranici stovky! Konkrétně jich má na svém kontě 108, což je suverénně nejvíce!

Stovku brzy zcela určitě pokoří i Krejčího družina, plzenští mají momentálně na svém kontě 97 penalt. Další týmy jsou ale v nedohlednu.

fataikehinde_hra sparta.czSparta má na svém kontě více penalt než Viktoria!

Na třetím místě je druhý z pražských klubů – Slavia. Sešívaní kopali celkem 84 pokutových kopů. O čtvrtou příčku se pak dělí Sigma Olomouc, letošní nováček nejvyšší soutěže, společně s Teplicemi. Jejich účet se prozatím zastavil na čísle 73!

Plzeň penalty proměňuje nejhůře

Nejvíce penalt má na svém kontě Sparta, přesto jeden primát plzeňská Viktoria drží. I když není příliš lichotivý. Plzeň neproměnila hned 27 pokutových kopů, což je v Synot lize nejvíce.

Procentuálně na tom však nejhůře není. Slavia tuhle výhodu na vstřelení branky zahodila hned šestadvacetkrát, celkový počet penalt je pak daleko nižší než u Viktorie.

V opačné statistice celkem logicky opět kralují letenští, kteří mají na svém kontě 84 gólů z bílého puntíku. Druhá příčka patří Plzni, její skóre činí 70/97. Na třetím místě jsou pak Teplice, které proměnily hned 61 penalt z 73!

-Jan Hloch-

(zdroj fotek: fcviktoria.cz, sparta.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace