eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Pelta ven?! Ovládne vedení českého fotbalu Slavia, tedy Šimáně?

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, ePojisteni.cz liga, Fanoušci, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔4.5.2017

LN Jiří Šimáně Unimex GroupČekají nyní FAČR velké změny?

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKYA je to tady! Velmi bezpečné zdroje deníku Aktuálně.cz potvrzují, že obviněni byli Miroslav Pelta, předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR), Simona Kratochvílová, náměstkyně ministryně školství, Zdeněk Bříza, donedávna šéf odboru sportu na ministerstvu a také FAČR jako právnická osoba. Jmenovaní jsou obviněni ze spáchání trestných činů souvisejících s tím, jak se nakládalo se státními dotacemi do sportu. Důvod středeční rozsáhlé policejní akce? Přerozdělení dotací ze strany ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) pro rok 2017. Mezi nimi by mohla výlučnou roli hrát i rekonstrukce stadionu Přátelství na Strahově, na kterou přispěly jak fotbalová asociace, tak i ministerstvo školství a magistrát.

Dostane se tak český fotbal necelý měsíc před volební valnou hromadou FAČR do obřího chaosu? Může být 2. června za dané situace zvolen Miroslav Pelta? Nebo přijde spasitel, třeba typu Jiřího Šimáněho, který krátce vedl Slavii a jehož navrhuje Jaroslav Tvrdík? Ovlivní tahle razie boj o titul a ligový závěr, hlavně zápasy Peltova Jablonce, který už v sobotu (14.00, ČT 2) hostí Viktorii Plzeň? Přijde tak fotbal o stamiliony, jež měl od státu získat?

Zpochybněná důvěryhodnost sportu, hlavně fotbalu

To jsou zásadní otázky dne. Zatímco se fotbaloví fanoušci na sociálních sítích vesele baví.

„Volal Pelta? A co chtěl? Právníka,“ připomínala se policejní odposlechová kauza z roku 2004. „Teď už se asi nebude na českých stadionech volat Pelta ven, že?“ zmínil jeden z fandů nejčastější ligový pokřik. „To máš, Míro, za tu naši nedělní remízu s Jabloncem. Jarda Tvrdík,“ dal si jeden z fandů věc do souvislostí s nečekanou ztrátou Slavie v boji o titul. „Policie se prý spletla. Měla vybrat Čapí hnízdo a místo toho udělala razii v kanceláří Velkého čápa,“ zmínil sídlo ministra financí Babiše a Peltovu přezdívku Velký čáp jeden z vtipálků.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: Tomáš Krist / MAFRA / Profimedia)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace