eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Pelta bere do Jablonce Kotrbu. Toho, kvůli němuž prý bylo jaro cinklý

📁 Aktuálně, Domácí fotbal, ePojisteni.cz liga, HATTRICK Téma, Homepage, Topstory 🕔11.11.2016

jirikotrba_usmevtiskovakonference_sparta_czJiří Kotrba ještě coby trenér pražské Sparty.

baumitjablonec_logo85x85VÍME PRVNÍ – Velký čáp si nedá pokoj. Poté, co předseda FAČR Miroslav Pelta vzal do Jablonce coby sportovního ředitele Ivana Horníka a stejně nečekaně rychle ho vyhodil, má údajně podle informovaných zdrojů efotbalu.cz angažovat ve svém klubu další postavu z legendárních policejních odposlechů z roku 2004 – bývalého jabloneckého a sparťanského trenéra Jiřího Kotrbu. Ještě není jasné, zda jako sportovního ředitele ligového áčka nebo zkomírající jablonecké mládeže. Peltova hláška v rozhovoru s Horníkem „na jaře jsme se klepali, všechno bylo cinklý“, která bude předsedu FAČR pronásledovat celý život a dostala ho coby sportovního ředitele Sparty do velkých problémů, se totiž týkala právě bývalého letenského kouče Jiřího Kotrby. Tedy muže, jehož prý chce Pelta nyní opět angažovat. Ostatně už s ním na konci 90. let, také ještě jako s trenérem, spolupracoval i v Jablonci. Kruh se tedy uzavírá.

Jak se Pelta kvůli Kotrbovi klepal

Zopakujme si, jak o legendárních odposleších Pelty a Horníka v souvislosti s Kotrbou v roce 2005 informoval server idnes.cz:

„Když se Sparta připravovala po zimní přestávce v roce 2004 na jarní část soutěže, zaznamenala policie rozhovor dvou funkcionářských es českého fotbalu – ředitele Sparty Miroslava Pelty a šéfa pražské Viktorie Žižkov Ivana Horníka.

Pelta se v rozhovoru rozohnil nad sparťanským trenérem Jiřím Kotrbou a dal najevo, že za úspěchy Sparty nestojí umění tohoto trenéra. Pelta použil výraz, že zápasy byly cinknuté.

Pelta volal Horníkovi 1. února 2004 ve 13.57 hodin a byl rozčilený, jak Kotrba popisoval své „trenérské umění“ v časopise HATTRICK.

Pelta: ‚Ty vole, já bych mu (Kotrbovi – pozn. red.) nejradši řekl: ty č…ku, tys přišel do Sparty, měli jsme náskok, vole, na jaře (2003 – pozn. red.) jsme se klepali, vole, všechno bylo cinklý, vole, jinak byl konec, nevyhráli jste ani jedinej zápas, ani s Hradcem to nešlo. Jo, tragédie, ostuda, blamáž, ty vole, čempions lík (Champions league, česky Liga mistrů – pozn. red.), kvalifikace. Tak si na to vzpomeň, jak jsme postoupili, ty č…ku.‘

Kotrba svého šéfa Peltu vytočil patrně tím, jak v HATTRICKU prezentoval své úspěchy. ‚Obdivuhodné je třeba to, že jsme využili maximum našich možností. Možná i víc,‘ chválil se Kotrba a na jiném místě se vyznal ze sympatie k rozhodčím: ‚Jedinkrát jsem neměl pocit, že by nám chtěli rozhodčí ublížit.‘

Pelta pak policii řekl, že když použil slovo ‚cinknuté‘, nemyslel to vážně: ‚To slovo bylo proneseno nadneseně ve vztahu ke svému kolegovi z branže. Nemyslel jsem tím, že by byly zápasy uplácené.‘

Když policie požádala o vysvětlení Kotrbu, byl v šoku. ‚Jsou to urážlivá slova a velice se mě dotýkají. Zápasy Sparty nebyly ovlivněné. Snižuje mou práci trenéra,‘ řekl Kotrba.Policie pak konstatovala, že ‚nelze prokázat, o která utkání šlo a u kterých rozhodčích by se uplácení Sparty týkalo‘.

Policie zaznamenala i další zajímavou Horníkovu reakci. Podle ní v hovoru popisoval své vztahy k Peltovi a Kotrbovi v letech 1998 až 1999, kdy oba působili v Jablonci. Horník byl tehdy šéfem Sparty.

Horník v hovoru s neznámým mužem říkal, že Kotrbovi posílal SMS na mobil, v níž naznačoval, že by si skutečně za odebrané body Ostravě peníze zasloužil a že by se mu Pelta s Kotrbou měli revanšovat za staré časy.

Horník do telefonu čte, co údajně psal Kotrbovi v SMS: ‚Je to v prdeli a mrzí mne, že jsi zapomněl ty s Peltou, jaký to bylo, vole, když já jsem byl na Letný a vy jste byli na Severu, vole, když jsem tam vozil, vole, nula celá pět Kotrba, vole, nula celá pět Pelta, vole, a nula celá pět, vole, hráči.‘

Podle policie mohl výraz ‚nula celá pět‘ představovat částku pět set tisíc korun. Výraz ‚Sever‘ si vyšetřovatelé dešifrovali jako Jablonec. Horník pak policii řekl: ‚Ve věci Sparty nebudu vypovídat.‘“

Potkají se na „Severu“ po téměř dvaceti letech

Tolik server idnes.cz z roku 2005. Po dlouhých, takřka dvaceti, letech se hlavní postavy odposlechů (ta aktivní i ta pasivní) znovu mají potkat na „Severu“, tedy v Jablonci. Ivana Horníka tam má nyní vystřídat tehdy tolik kritizovaný Jiří Kotrba. Bude se kvůli tomu Miroslav Pelta na jaře zase klepat? Přejme si hlavně, aby to jaro nebylo „cinklý“ jako v roce 2003.

I když ono vlastně tenkrát vůbec „cinklý“ nebylo, jak nám pak pozdější předseda FAČR vysvětlil.

A „nula celá pět na Sever“ bylo nejspíš krycí jméno pro pět dovezených odznáčků a vlaječek.

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

(zdroj fotky: sparta.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace