eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Pelíšky ze San Bernabéu aneb je Zidane tím pravým pro Real?

📁 Aktuálně, Blog Jana Hrabálka, Blogy, Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔5.1.2016

IS_52975637Jak dlouho vydrží na lavičce Realu Zidane?

BLOG – Dávám bolševikovi rok, maximálně dva. Tak zní legendární věta ve filmu Pelíšky z úst legendárního Jiřího Kodeta. Jenže toto přání nebylo – bohužel – vyslyšeno, potulka bolševických okupantů po Československu trvala více než dvacet let.

Proč to pletu do fotbalu? Protože rok, maximálně dva jsou nedostižné časové mety pro angažování trenérů v jednom z nejlepších klubů světa, v Realu Madrid. Jenže v opačném gardu, tady se trenéři střídají častěji, než sovětští náčelníci v Kremlu po Brežněvovi.

Celý svět už to ví, že Rafa Benítez skončil a na jeho místo u Bílého baletu nastoupil Zinedine Zidane. Ikona klubu, miláček tribun, oblíbenec hráčů. Dnes se nad jeho angažováním rozplývají média na celém světě. S titulkem „Royal“ přes celou stranu jej vítá v cechu koučů proslulý deník L´Equipe. Jeho startovní čára je plná optimismu, s patosem by se dalo zvolat, že je vystlána růžemi na cestě k nebesům.

Není tomu tak a ani tomu tak v nejbližších letech nebude. Bohužel pro všechny fanoušky tohoto slavného klubu.

Real vystřídal za posledních třináct let čtrnáct koučů. Na San Bernabéu je trenérské povolání, měřeno optikou top klubů, jednoznačně nejrizikovějším, kam se na něj hrabe Abramovičova Chelsea.

Real totiž ovládá diktátor jménem Florentino Pérez. Bezesporu schopný muž, ale také muž schopný všeho. Tedy i toho, aby jeden den vítal nového kouče jako nejlepší volbu pro svůj klub, ale aby toho stejného brzy vyhazoval jako nepotřebného, který toho pro jeho klub udělal moc málo. Zeptejte se u Ancelottiů či Benítezů, ti by mohli vyprávět!

zinedinezidane_hra_uefa.comNení tomu tak dávno, co ještě Zizou válel na travnatém pažitu!

Jak to bude ze Zidanem? Skláním se přes svůj vánoční airbag až k zemi, abych vzdal hold jeho fotbalovému umění. Myslíte si, že to ale bude stačit? Tak zní také jedna z legendárních pelíškovských vět, ne? Vždyť Zizou si dodělal trenérské vzdělání té nejvyšší potřebné licence až vloni a zatím nikde pořádně netrénoval. Nedávno odřekl Bordeaux, že by už čekal na Pérezem hozenou rukavici? Nebo stačí všemocnému prezidentovi Francouzovy asistentské roky pod Mourinhem a Ancelottim? Možná.

Každopádně má Z. Z. startovní čáru v Realu jako dlouho nikdo předtím. Hýčkán bossem, milován fanoušky, respektován hráči. Jen aby to Bílému baletu vydrželo. Účty se budou skládat hodně brzy. V květnu končí Liga mistrů i La Liga, tohle bude Péreze zajímat jako jediné kritérium. Vyhraješ, jsi král. Nebudeš první…

Jen aby pak fanoušci nemuseli diskutovat nad tím, kde udělali soudruzi ze San Bernabéu chybu.

Jan Hrabálek, redaktor magazínu HATTRICK

(zdroj fotek: isifa.com/Getty Images, uefa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace