eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Pavel Vrba slaví padesátiny! Co všechno už na trenérské židli dokázal?

📁 Domácí fotbal, Gambrinus liga, Topstory 🕔6.12.2013

vrbapavel_rozlucka fcviktoria.cz

Úspěšný fotbalový kouč Pavel Vrba oslavil v pátek 6. prosince své padesáté narozeniny, což na trenéra není vůbec vysoký věk a má tak před sebou ještě hodně plodných let práce ve své funkci, ovšem na druhou stranu už si stihl připsat na své konto od roku 1994, kdy přesedlal na trenérskou dráhu řadu úspěchů.

Vrba přitom nesbíral vítězství jenom s Viktorií Plzeň, se kterou má většina fanoušků rodáka z Přerova spojeného, ale i s dalšími týmy v Česku i na Slovensku. Ani česká reprezentace není prvním národním týmem, v němž bude tento lodivod působit, chvíli totiž pomáhal našim východním sousedům v éře Jána Kociána.

Mistrovský titul s Baníkem Ostrava v roce 2004

První velký úspěch v trenérské roli zaznamenal Vrba ještě pouze jako asistent Františka Komňackého. Tato dvojice dokázala dát dohromady v Baníku Ostrava mimořádně silný a dobře poskládaný tým, který v ročníku 2003/04 dokonale vypálil rybník favorizované Spartě a vystoupal až na ligový vrchol.

Jeden z tradičních účastníků české nejvyšší soutěže získal mistrovský titul po dlouhých třiadvaceti letech a třeba Marek Heinz se dostal díky úspěšné sezóně až na EURO. Ovšem nejenom na Heinze se zvýšila poptávka. V létě roku 2004 totiž v Baníku skončil i Vrba, když přijal nabídku na místo hlavního trenéra ve slovenském Púchově.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace