eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Patronem 20. ročníku McDonald’s Cupu se stal Pavel Nedvěd!

📁 Aktuálně, Homepage, Topstory 🕔6.10.2016

pavelnedved_20rocnikmcdonaldscupPavel Nedvěd nechybí u jubilejního 20. ročníku McDonald’s Cupu!

mcdonaldscup20rocnik_logo300NEPŘEHLÉDNĚTE – Velký fotbalový turnaj pro děti z celého Česka – McDonald’s Cup – slaví 20 let a k oslavám si přizval největší osobnost české fotbalové historie. Patronem 20. ročníku není nikdo jiný než nejlepší fotbalista Evropy a držitel Zlatého míče za rok 2003 Pavel Nedvěd!

Jak známo, jde o největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol. Ve dvou věkových kategoriích nastupuje do turnaje téměř 80 tisíc chlapců a děvčat ve věku šesti až jedenácti let.

McDonald’s Cup se hraje na téměř čtyřech tisících základních školách v celém Česku. A stále se zapojují další.

Kdo se chce zúčastnit této výjimečné fotbalové soutěže, může se přihlásit se na své základní škole u třídního učitele nebo u učitele tělocviku. Více informací lze nalézt na oficiálních stranách turnaje: www.mcdonaldscup.cz.

„Je to obdivuhodný projekt a jsem nadšený, že můžu být při jubilejním ročníku jeho patronem. Vždyť komu jinému se podaří každoročně zvednout osmdesát tisíc dětí od mobilů a tabletů,“ řekl včera při prezentaci turnaje v pražském Kongresovém paláci Pavel Nedvěd, v současnosti viceprezident Juventusu Turín.

Finále 20. ročníku McDonald’s Cupu, tzv. Svátek fotbalu, se tentokrát koná ve dnech 30. a 31. května 2017 v Plzni.

„Už se na to finále těším. Rád v Plzni dětem předám alespoň trochu svých zkušeností. A jestli na konci května budu držet pohromadě, klidně si s nimi v Plzni i zahraju,“ slíbil ve čtvrtek v Praze Pavel Nedvěd.

Jedním z významných partnerů McDonald’s Cupu je kromě magazínu HATTRICK mj. i Fotbalová asociace České republiky (FAČR).

„McDonald’s Cup je největším turnajem svého druhu v Evropě, dvacátý ročník turnaje mluví za vše. My jsme při výchově fotbalové mládeže zaspali, stavěli jsme dům od střechy a nyní se nám to vymstilo ve výsledcích fotbalové reprezentace. Začínáme to ale napravovat, postupně budujeme po celé zemi fotbalové akademie a McDonald’s Cup je nám velkým pomocníkem při výběru talentovaných kluků i holek,“ řekl ve čtvrtek 6. října v pražském Kongresovém centru předseda FAČR Miroslav Pelta.

pavelnedved_20rocnikmcdonaldscup02

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace